Wtorek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6410
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sukces Chóru Ekumenicznego z Karpacza

Wiadomości: Katowice
Piątek, 16 czerwca 2017, 9:13
Aktualizacja: 9:15
Autor: Wojciech Piotrowski
Fot. Marta Pasławska
W sobotę 10 czerwca 2017 r., w Katowicach odbył się I Ogólnopolski Przegląd Pieśni Ewangelickiej, zorganizowany z okazji 500–lecia Reformacji. Zakwalifikowano do niego kilkanaście chórów z całej Polski (m.in. Warszawa, Lublin, Wieliczka, Rybnik, Żory i Karpacz).

Pod dyrekcją Bernarda Stankiewicza, Chór Ekumeniczny z Karpacza wykonał cztery utwory: “Zaśpiewaj Panu nową pieśń” – kompozytor Tadeusz Sikora, “Kto los swój złożył” komp. J.S. Bach, “Alleluja” komp. Gordon Yuong i “When the Stars Begin to Fall” (kompozytor nieznany). W skład profesjonalnego jury oceniającego występy wchodzili: dr Aleksandra Maciejczyk – przewodnicząca, prof. dr hab. Wiesław Cienciała, dr hab. Anna Szostak i mgr Joanna Bilwert-Hoderny.

Popołudniu odbyło się ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert laureatów, poprzedzone występem Chóru “Largo Cantabile” z miejscowej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej pod dyr. Aleksandry Maciejczyk. Chór Ekumeniczny z Karpacza został uhonorowany nagrodą specjalną (nominalnie II miejsce) za najlepsze wykonanie utworu kompozytora za Śląska i za całokształt artystyczny. Nagrodę rzeczową i finansową ufundował Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa. Jak do tej pory, jest to najwyższe wyróżnienie dla chóru z Karpacza. Najwyższa nagroda “Grand Prix” powędrowała do chóru z Lublina.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Tosia 11 16-06-2017 18:11
Gratulacje! Trzeba nam chórów oj trzeba . Wszak nie tylko polityką człowiek żyje. .
~Grazia 17-06-2017 7:07
Bardzo gratuluje. Slyszalam chor w galerii w Kromnowie.Piekne II miejsce.Mozecie byc Panstwo dumni. W dobie dzisiejszej gonitwy tak trzymac,bo z kultura u nas coraz gorzej. Jestem dumna,ze to nasz chor.
~tak jest 17-06-2017 10:42
Nie będzie kabaretu, będzie chór!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group