Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7301
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KOWARY: Sukces cenny jak złoto

Piątek, 18 czerwca 2010, 8:19
Aktualizacja: 8:19
Autor: Ania
KOWARY: Sukces cenny jak złoto
Fot. Organizatorzy
Niepełnosprawne dzieci z Kowar wzięły udział w VIII Dolnośląskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu. Wśród nich jest zdobywczyni pierwszego miejsca w pchnięciu kulą, Karolina Jakóbowska.

W minioną środę w siedzibie TPD Koło Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski odbyło się spotkanie, podczas którego uczestnicy olimpiady opowiadali o swoich wrażeniach. Pokazywali trofea, jakie udało się im zdobyć.

Kamila Szmel zajęła trzecie miejsce w biegu na 60 metrów, Adam Nadolski w tej samej konkurencji czwarte. Natomiast Tomasz Żukowski uplasował się na czwartym miejscu w pchnięciu kulą, podobnie jak Dorota Moruń. Takie samo miejsce w skoku w dal zajął Leszek Lewandowski. Na olimpiadę pojechał także sześcioletni Jakub Kubuj. Był najmłodszym uczestnikiem. Na koniec olimpiady wszyscy jej uczestnicy wzięli udział w biegu przyjaźni. Pokonali czterysta metrów.

Niepełnosprawnych wspierali opiekunowie oraz członkowie Inreactu Rotary Klub, który działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia Stanisława Lema w Kowarach. – Praca z dziećmi niepełnosprawnymi jest bardzo ciężka, ale daje dużo satysfakcji – mówi Joanna Bednarz, uczennica kowarskiego liceum, należąca do Interactu.

Na spotkaniu w TPD była obecna poseł na Sejm RP, Elżbieta Zakrzewska, która ufundowała słodki poczęstunek. Przyszedł także burmistrz Kowar Mirosław Górecki. Aneta Jeny, przewodnicząca Koła Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski przekazała nam podziękowania dla Sudeckiego Klubu Szefów Kuchni, który przygotował i ufundował prowiant dla wszystkich uczestników olimpiady oraz burmistrza Kowar i Urzędu Miasta, który co roku finansuje dojazd na zawody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1206
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group