Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 2377
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sukces biathlonistów doceniony przez miasto

Wtorek, 9 marca 2021, 13:45
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sukces biathlonistów doceniony przez miasto
Fot. Przemek Kaczałko
Miasto doceniło sukces zawodników MKS Karkonosze Sporty Zimowe, którzy w biathlonowych mistrzostwach świata juniorów młodszych zdobyli złoto w sztafecie, a w biegu pościgowym Marcin Zawół zdobył srebro. Młodzi sportowcy byli mile zaskoczeni nagrodą finansową.
Rodzice i trenerzy chwalą nasz program stypendialny i widać, że są tego efekty. Warto inwestować w młodych ludzi, bo to najlepsza promocja miasta. Nie billboardy, broszury, tylko młodzi ludzie, którzy przywożą medale i doświadczenie oraz sławią Jelenią Górę - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Prezydent zapewnia, że docenia dokonania klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.

Jeszcze będąc w Urzędzie Marszałkowskim zawsze słyszałem, że są drugim klubem na Dolnym Śląsku po Śląsku Wrocław, który ma znacznie większe dotacje i sponsorów. U nas to przede wszystkim praca i tu ukłony dla kadry trenerskiej, zarządu i przede wszystkim młodych ludzi, którym chce się trenować, co przy wylewie różnych atrakcji typu komputer, telefon komórkowy - to naprawdę duża sprawa - dodał prezydent.

Zdobywca złotego medalu w sztafecie i srebra w biegu indywidualnym (pościgowym) - Marcin Zawół, otrzymał 3000 zł nagrody, a złoty medalista w sztafecie - Konrad Badacz, dostał 2000 zł nagrody. Pozostali uczestnicy spotkania w sali rajców - w tym Basia Skrobiszewska, która również reprezentowała MKS Karkonosze na mistrzostwach w Austrii - otrzymali miejskie gadżety i upominki.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group