Zalogowanych: 10

II liga koszykarzy: Sudety wygrywają, show Ostrowskiego!

Sobota, 6 stycznia 2024, 21:14
Aktualizacja: 21:16
Świetnie w swoim pierwszym meczu o punkty rozgrywanym w 2024 roku spisali się zawodnicy Sudetów Jelenia Góra. Gospodarze w meczu 13. kolejki grupy D II ligi koszykarzy pokonali po bardzo zaciętym boju ekipę EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski 74:71.

Pierwsze minuty gry to absolutna gospodarzy. W 8. minucie meczu na tablicy wyników było już 21:5. Rywale walczyli ambitnie i skrupulatnie zmniejszali straty. W 14. minucie było już tylko 26:25 dla Sudetów. Do momentu zakończenia drugiej kwarty, jeleniogórzanie odskoczyli na bardziej wyraźny dystans, prowadząc do przerwy 37:31.

Po powrocie na parkiet trwała zażarta walka, a wynik zaczął oscylować wokół remisu (37:37, 39:39 i 42:42). Tuż przed zakończeniem trzeciej ćwiartki przeciwnicy znaleźli się nawet z przodu, prowadząc 52:51. W lepszych nastrojach finałową odsłonę rozpoczynali zatem goście, którzy odrobili straty, a nawet wyszli na skromne prowadzenie. Ostatnia kwarta była wyrównana, prowadzenie początkowo przechodziło z rąk do rąk, lecz w końcówce więcej zimnej krwi zachowali podopieczni trenera Jarosława Wilusza. Sudety wygrały finalnie 74:71, a klasą samą dl siebie był dziś najskuteczniejszy gracz spotkania - Damian Ostrowski, zdobywca 34 punktów!

Sudety Jelenia Góra - EIG CEZIB Kangoo Basket Gorzów Wielkopolski 74:71 (21:12, 16:19, 14:21, 23:19)

Sudety: Ostrowski (34), Ciemiński (16), Jyż (10), Rzechtalski (8), Suchecki (3), Walczak (2), Najman (1), Kozak.

Basket: Jelski (18), Grzegorczyk (18), Jercha (12), Paluszak (8), Urban (8), Cieślak (3), Dreczkowski (2), Jachimowski (2), Zawadzki.