Jelenia Góra - Sudecka: Sudety triumfują w pierwszym meczu turnieju

Piątek, 5 września 2008, 14:22
Aktualizacja: Sobota, 6 września 2008, 16:36
Autor: Mateusz Banaszak
Sudety pod wodzą Ireneusza Taraszkiewicza, wygrały w pierwszym meczu z AZS KS Siarka Tarnobrzeg 85:68 w Memoriale im. Mieczysława Korwina rozgrywanym w Jeleniej Górze.

Mecz od początku układał się po myśli jeleniogórzan. Świetne prezentowali się nasi zawodnicy, którzy przystąpili do tego meczu, bardzo skupieni i w bojowych nastrojach. Od pierwszego gwizdka zarysowała się przewaga, której Sudety nie oddały do końca meczu.

Na parkiecie królowali bracia Niesobscy, którzy rzucali niemal z każdej pozycji, zdobywając łącznie 31 punktów. Gra Sudetom układała się, ale w końcówce drugiej kwarty do głosu doszli goście, którzy nie dawali za wygraną. Zbliżyli się oni wynikiem do jeleniogórzan,w konsekwencji wygrywając drugą kwartę 22:14 (w meczu 42:35) W kolejnej koszykarze Siarki nie zwalniali tempa, ale konsekwentna gra i żelazna defensywa Sudetów, nie pozwoliła na wiele gościom. Sudety przegrały minimalnie trzecią kwartę 14:17 ( w meczu 56:52) ale widać było, że mają spory zapas sił.

W czwartej odsłonie niepodzielnie królowali jeleniogórzanie, którzy zdeklasowali rywala. Przez większą część gry koszykarze z Tarnobrzegu byli zdezorientowani i nie potrafili zatrzymać świetnych ataków podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza. Kombinacyjne akcje lewą i prawą stroną boiska, sprawiały że Siarka gubiła się i często pozostawiała kosz, bez jakiekolwiek zasłony.

Mimo to, wynik był niepewny, bo jakimś cudem koszykarze z Tarnobrzegu trafiali do jeleniogórskiego kosza i na cztery minuty przed końcem było zaledwie 69:64 dla Sudetów. I wtedy, grę w sowje ręce przejął Artur Grygiel –młodzieżowiec , który w końcówce spotkania wykazał się prawdziwym kunsztem koszykarskim. Przeprowadzał on akcje, dla których kibice przychodzą do hali. Ręce same składały się do oklasków, kiedy A.Grygiel najpierw odbierał przeciwnikowi piłkę, a póżniej na pełnej szybkości, wchodził pod kosz i zdobywał kolejne punkty.

Siarka próbowała zatrzymać tego zawodnika, ale jakiekolwiek próby kończyły się faulem, gdzie znów triumfował Grygiel rzucając osobiste. Artur zdobył , aż siedem punktów z rzędu, a swoją grą pokazał gościom, jak gra się w koszykówkę.
Dzięki temu, Sudety wygrały z Siarką 85:68, pokazując po raz kolejny charakter i wolę walki. Z takim nastawieniem i z takimi zawodnikami w zespole, kibice mogą liczyć na kolejne zwycięstwa swoich pupili

KS Sudety Jelenia Góra – AZS KS Siarka Tarnobrzeg 85:68 ( 28:13, 42:35, 56:52 )

KS Sudety: Niesobski Rafał 17, Czech 14, Niesobski Łukasz 14, Grygiel 13, Wojdyła 10, Jankowiak 5, Skrzypczak 4, Wilusz 4, Tarasiewicz 2, Matczak 2, Sterenga, Minciel