Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 13 stycznia
Imieniny: Bogumiły, Weroniki
Czytających: 11906
Zalogowanych: 77
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stypendium dla Sary

Wtorek, 21 stycznia 2025, 19:56
Autor: MJr
Jelenia Góra: Stypendium dla Sary
Od lewej: Eliza Cisło – mam Sary, Sara, M. Szmajdzińska, dyr. szkoły Joannna Marczewska.
Fot. FilipTkacz
Sara Cisło z drugiej klasy Ekonoma w Jeleniej Górze otrzymała stypendium od Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Fundacja jest kontynuatorką działań zapoczątkowanych przez jej patrona czyli byłego posła i ministra Jerzego Szmajdzińskiego. Przypomnijmy, że J. Szmajdziński zginął śmiercią tragiczną w katastrofie prezydenckiego samolotu w 2010 r.

Fundacja zajmuje się m.in. przyznawaniem stypendium dla zdolnych uczniów z rejonu jeleniogórsko-legnickiego. Obecnie to 1500 zł.

Stpendystka Sara uczy się w 2 klasie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze na kierunku technik eksploatacji portów i terminali.

- Cieszę się z osiągnięć córki - mówi mama Sary, Eliza Cisło.

Stypendium wręczyła senator Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, wdowa po zmarłym pośle.

- Jerzy zawsze wierzył w młodzież i jej duży potencjał – mówiła podczas uroczystości.

Wniosek o przyznanie stypendium Sarze złożył Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych.

Można również pomóc Fundacji w działalności przekazując jej 1,5 % podatku. W rozliczniu PIT w odpowiednią rubrykę trzeba wpisać nr KRS 0000 396997.

Tymczasem wczoraj (20.01) zmarł wieloletni prezes Fundacji Andrzej Dobrowolski, który funkcję tę pełnił przez prawie 15 lat. Jako lider Fundacji realizował liczne inicjatywy na rzecz dzieci i młodzieży, organizując paczki świąteczne, koncerty, konkursy oraz coroczne bale charytatywne, dzięki którym ufundowano ponad 300 stypendiów.

W 2024 roku Andrzej Dobrowolski otrzymał tytuł „Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry”, który stanowi jedynie część uznania za jego wkład.

Twoja reakcja na artykuł?

27
73%
Cieszy
5
14%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
124
Staram się pomagać wszystkim
33%
Pomagam tylko osobom, które znam
36%
Nie biorę udziału w taki akcjach
31%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
USA zabierze Grenlandię
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Starosta wyjaśnia w sprawie swojego wykształcenia
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
 
Jelenia Góra - KARR
Podsumowanie roku w KARR S.A.
 
Inwestycje
Pełna jazda na estakadzie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group