Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7124
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stypendia szkolne wyłudziło... ponad 50 osób

Środa, 3 czerwca 2015, 7:30
Aktualizacja: 7:34
Autor: 112
Jelenia Góra: Stypendia szkolne wyłudziło... ponad 50 osób
Fot. Archiwum
Jeleniogórscy policjanci ustalili i przedstawili zarzuty kilkudziesięciu osobom, które na podstawie fałszywych dokumentów wyłudziły tzw. stypendia szkolne. Straty Miasta Jelenia Góra z tego tytułu wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ujawnili proceder, polegający na wyłudzaniu przez rodziców stypendiów szkolnych na szkodę Miasta Jelenia Góra.

W sprawie tej funkcjonariusze do chwili obecnej ustalili 52 podejrzanych , którym w większości przedstawiono zarzuty oszustwa i posługiwania się sfałszowanym dokumentem. W wielu przypadkach zapadły już wyroki, a osoby te poddały się dobrowolnie karze. Postępowanie to policjanci prowadzą od ubiegłego roku.

- Nielegalny proceder polegał na tym, że rodzicom, którzy spełniali warunki formalne przyznawano stypendia szkolne na zakup artykułów szkolnych czy odzieży sportowej. Stypendia w wysokości od 548 zł do 822 zł wypłacane były po przedstawieniu rachunków, faktur dokumentujących zakup. Jak ustalili funkcjonariusze, dokumenty, które zostały sprawdzone okazały się fałszywe, jak również żadne zakupy nie były zrealizowane. Niewykluczone, że są jeszcze inne osoby, które dopuściły się tego procederu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

- Ponadto w tej sprawie zarzuty przedstawiono również dwóm jeleniogórzankom w wieku 43 i 54 lata. Jedna z nich bezpłatnie lub za drobną opłatą wystawiała fałszywe rachunki, a druga sprzedawała opieczętowane faktury in blanco – dodaje Edyta Bagrowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group