Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 11352
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Stypendia pomostowe dla studentów pierwszego roku!

Wtorek, 23 lipca 2013, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: FEM
Jeszcze tylko 9 dni pozostało osobom zainteresowanym otrzymaniem stypendium w wysokości 5000 zł na złożenie wniosków do Fundacji Edukacji Międzynarodowej. Fundacja prowadzi nabór wniosków o udzielenie rekomendacji w celu ubiegania się o stypendium pomostowe.

Stypendium jest oferowane w ramach ogólnopolskiego Programu Stypendiów Pomostowych (organizowanego przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości z Łodzi), który adresowany jest do ambitnych, młodych ludzi z małych dolnośląskich miejscowości, którzy będą kontynuować naukę na uczelni wyższej, na dziennych studiach magisterskich (jednolitych lub dwustopniowych. Stypendia mają im pomóc przetrwać najtrudniejszy, pierwszy rok studiów.

Kandydaci na stypendystów mogą otrzymać na najbliższy rok akademicki stypendium w rocznej wysokości aż 5000 zł. Fundacja Edukacji Międzynarodowej finansuje 25% wartości stypendium.

Procedura ubiegania się o stypendium w tym roku wymaga jednak uprzedniego otrzymania rekomendacji organizacji lokalnej. Na Dolnym Śląsku organizacją lokalną i partnerem Fundacji Edukacyjnej Przedsiębiorczości jest Fundacja Edukacji Międzynarodowej. Do rozdysponowania jest 7 rekomendacji. Zostaną one przyznane osobom, które wykażą się najlepszymi wynikami z matury 2013 oraz spełnią warunki określone w regulaminie programu, w tym najważniejsze: bycie mieszkańcem dolnośląskiej miejscowości liczącej poniżej 20 tysięcy mieszkańców i wykazanie, że zostało się przyjętym na dzienne studia magisterskie (realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich państwowych uczelniach wyższych mających uprawnienia do nadawania tytułu naukowego magistra) na rok akademicki 2013/2014. Przy ocenie wniosku pod uwagę będzie również brany dochód na jednego członka rodziny kandydata osiągnięty w czerwcu 2013 roku.

Wnioski o udzielenie rekomendacji będą przyjmowane do 31 lipca 2013 r. (decyduje data stempla pocztowego). Wnioski prosimy przesyłać pocztą na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej: 53-534 Wrocław, ul. Zielińskiego 38.

Szczegółowe zasady konkursu oraz druki wniosków znajdują się w internecie na stronie: www.fem.org.pl/pomost

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
258
Jest nowy
8%
1-5 lat
14%
5-10 lat
19%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
17%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
18 zł za godzinę ślizgania
 
112
Wypadek w Podgórzynie
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group