Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8222
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Stypendia dla studentów – trwa nabór wniosków

Czwartek, 19 października 2017, 7:17
Autor: Joanna/org
Region: Stypendia dla studentów – trwa nabór wniosków
Fot. Organizator
Uruchomiono drugą edycję Lokalnego Programu Stypendialnego na rok akademicki 2017/2018. Program jest przeznaczony dla studentów pochodzących z obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór. Wysokość stypendium to 380 zł miesięcznie od października 2017 do czerwca 2018, co razem daje kwotę w wysokości 3 420 zł.

Stypendium jest przyznawane w drodze konkursu. Mogą się o nie ubiegać studenci studiów dziennych, realizowanych w trybie jednolitym lub dwustopniowym, w polskich uczelniach, będący stałymi mieszkańcami obszaru LGD/gmin uczestniczących w programie oraz spełniający warunek średniej ocen co najmniej 4,0. Oprócz tego uwzględniony będzie również dochód na osobę w rodzinie, aktywność społeczna i dodatkowe osiągnięcia.

Przewiduje się także stypendium specjalne i fundowane. Będą przyznawane w szczególnych przypadkach i sytuacjach losowych. Z każdym stypendystą zostanie podpisana umowa, w której stanie się ambasadorem regionu oraz zobowiązany będzie do działań na rzecz obszaru gminy z której pochodzi.

Wnioski można składać w biurze LGD, które ma swoją siedzibę przy ulicy Konstytucji 3 Maja 25 w Karpaczu do 25.10.2017.

Stypendium jest przyznawane w ramach Lokalnego Programu Stypendialnego „Agrafka Agory” współfinansowanego ze środków Akademii Rozwoju Filantropii oraz przy wsparciu gmin: Mysłakowic, Karpacza, Szklarskiej Poręby oraz Podgórzyna. Organizatorem konkursu jest LGD Partnerstwo Ducha Gór oraz gmina Mysłakowice. Więcej informacji tutaj:
http://skarbiecduch.nazwa.pl/2017/index.php/aktualnosci-pst/175-o-projekcie.html

(Informacja: organizator)

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group