Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2306
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stuttgart przyrodniczo w cyklu czwartkowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 27 maja 2015, 7:50
Aktualizacja: 7:52
Autor: Manu
Fot. Kamil Basiński
Jutro (28.05, w czwartek) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Stuttgart przyrodniczo”. Spotkanie poprowadzi Kamil Basiński. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona).

- Stuttgart oferuje, jako jedno z nielicznych miast w Niemczech, niesamowite bogactwo przyrody będące alternatywą dla zindustrializowanych dzielnic – mówi prelegent Kamil Basiński. - Samo położenie geograficzne stolicy Wirtembergii wprawiało w zachwyt wielu odwiedzających ją prominentnych osobistości. Podczas naszego kolejnego spotkania w Szwabii dowiemy się, dlaczego Stuttgart jest namiastką Kalifornii oraz magnoliowym rajem w Europie, jak wykąpać słonia, jak nakarmić pingwina i tygrysa. Obejrzymy też największy bursztyn naszego kontynentu. Poznamy maleńki cud, który kazał czekać na siebie ponad 16 miesięcy. Wśród Uczestników prelekcji rozlosowane zostaną zabawki dla najmłodszych o tematyce przyrodniczej.

Kamil Basiński jest członkiem Verein für württembergische Kirchengeschichte (Stuttgart) oraz Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Poznaniu. Uczestnik warsztatów “Od fundamentów po szczyty” zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Steinhaus Bautzen e.V. (2010, 2011). Prelegent poznańskiej Biblioteki Niemieckiej (Goethe Institut) i Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze. Tłumacz “Lubomierz – kroniki z wieży ratusza” (Liebenthal – die Chronik aus dem Rathausturm).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~hmm 27-05-2015 15:34
Co widoczna na zdj. pagoda,szkielety ryb morskich i jakieś tropikalne rośliny mają wspólnego ze Stuttgartem?
~asasselloZ 28-05-2015 9:39
zapewne fajne miasto, ale warto też podać zainteresowanym, gdzie najtaniej i bezpiecznie przenocować w tym drogim mieście? jak dojechać oprócz własnego auta i psedo-busów - może pociąg z Gorlitz? Jaki koszt pobytu i zwiedzania na 2-3 dni? to też CIEKAWE
~uczestniczka 29-05-2015 9:10
hmm, trzeba było przyjść na prelekcję to bys wiedział. Pagoda z ogrodu japońskiego, szkielety ryb z muzeum przyrodniczego a rośliny z Wilhelmy w Stuttgarcie. Co do zwiedzania można zapytać prelegenta. Pamiętam ktoś kiedyś tak zrobił i Pan Kamil rozmawiał z ta osobą po spotkaniu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group