Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 2712
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/REGION: Studniówkowe szaleństwo w pełni

Sobota, 23 stycznia 2010, 8:41
Aktualizacja: 10:06
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/REGION: Studniówkowe szaleństwo w pełni
Fot. Archiuwum szkolne
W pierwszym miesiącu roku niemal wszyscy maturzyści jeleniogórskich szkół średnich odtańczą poloneza na na 100 dni przed maturą. Balowanie mają już za sobą m.in. uczniowie „Żeroma” czy „Norwida”. Przed są jeszcze m.in. maturzyści „Handlówki” czy z byłej „Budowlanki”.

Trzysta pięćdziesiąt osób z I LO im. Żeromskiego w tym roku bawiło się na Zamku Kliczków. W latach poprzednich studniówki odbywały się m.in. w Świeradowie Zdroju, jednak – jak mówi dyrektor szkoły Paweł Domagała, podróże kształcą i rozwijają. Dlatego warto czasami zmienić miejsce.

Jak się okazało, tegoroczny wybór był strzałem w dziesiątkę. Wyjątkowa okazała się również data ósmy stycznia. Śnieżyca, jaka dała się we znaki w tym dniu studniówkowiczom, z pewnością do końca życia zapadnie w pamięci tym, którzy na bal dotarli z poślizgiem i nie bez przygód. Każda z klas na studniówkę tradycyjnie przygotowała program artystyczny: piosenki, recytacje czy układy taneczne.

– Myślę, że możemy zaliczyć tę studniówkę do bardzo udanych. Odbyła się ona w bajecznym miejscu, co sprawiło, że atmosfera była szczególna. Zamek Kliczków zapewnił nam przepyszne jedzenie, można było zmęczyć się nie tylko tańczeniem, ale i samymi pysznościami. – Na pewno większość z nas będzie miło wspominała ten wieczór, może pomijając fakt, że podróż do Kliczkowa zajęła nam sporo czasu. Byli jednak tacy, którzy potrafili odpowiednio zagospodarować sobie czas podróży - mówi Monika Orda z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze.

W Świeradowie Zdroju bawiło się natomiast ponad 300 osób z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Jeleniej Górze. Tu, podobnie jak w innych szkołach od lat tradycją stała się organizacja studniówek przez rodziców. Zanim jednak 16 stycznia pary ruszyły w tan, dzień wcześniej odbyły ostatnią próbę generalną...na szkolnym boisku, chwilę wcześniej odśnieżonym przez MPGK. - To był bal, na którym było widać młodość – mówi dyrektor Jadwiga Dąbrowska. W Świeradowie Zdroju uczestnicy balu najbardziej cenili sobie przestrzeń, szwedzki stół z ogromną ilością jedzenia i atmosferę...”nie do opisania”.

Ostatnie próby poloneza przez balem odbywają natomiast uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. Do poloneza staną 30 stycznia w hotelu Mercure. Dzień wcześniej również w Mercure będzie się bawić około 300 osób z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1169
Tak
59%
Nie
33%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group