Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6086
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studium kobiece w grafice zamknięte

Wtorek, 15 lutego 2011, 8:19
Aktualizacja: 8:20
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Studium kobiece w grafice zamknięte
Fot. Agrafka
W minioną sobotę w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach odbył się wernisaż grafik Marka Tomasika „Kobieta słucha diabła” połączony z koncertem zaprzyjaźnionego zespołu Andrzeja Hałabudy, który interpretował muzycznie teksty napisane przez autora wystawy.

Marek Tomasik urodził się w Świeciu w 1976 roku. Jest grafikiem, rzeźbiarzem i performerem, a od 1998 roku zajmuje się także ilustrowaniem prasy. Publikował w znanych czasopismach („Tygodnik Powszechny”, „Wprost”, „Newsweek”, „Przekrój”, czy też „Rzeczpospolita”). Otrzymał nagrodę Brązowe „Chimery” w międzynarodowych Konkursach Projektowania Prasowego w 2006 i 2007 roku.

Każda z 123 grafik, której na plan pierwszy wysuwa się kobieca tematyka, sama w sobie opowiada pewną historię, każda jest też podpisana, co w całości tworzy cykl i jednocześnie opowiadanie o jednej kobiecie, Ewrywomen, za pomocą wielu kobiet. – Kobieta słucha diabła, oswaja go (się z nim) i tak jak to zazwyczaj bywa z diabła robi w końcu diabełka, którego można wykorzystać np. do wieszania prania – wyznał Marek Tomasik.

Marek Tomasik do stworzenia tego cyklu wykorzystał collage rysunków, fragmentów własnej fotografii, własnych obrazów oraz własnoręcznie zaprojektowanych tekstur. Do tajemniczego świata twórczości Marka Tomasika wprowadził koncert w wykonaniu zaprzyjaźnionego zespołu Andrzeja Hałabudy, który zagrał autorskie teksty artysty.

Kto nie zdążył jeszcze zapoznać się z tą nowatorską formą połączenia grafik z opowiadaniem, może ją obejrzeć w Muzeum Przyrodniczym, gdzie wystawa będzie czynna do 27 lutego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group