Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 2563
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenckie otrzęsiny w Cieplicach

Sobota, 18 października 2014, 8:25
Aktualizacja: Niedziela, 19 października 2014, 20:09
Autor: Mea
Jelenia Góra: Studenckie otrzęsiny w Cieplicach
Fot. Mea
– Studia są super – mówili studenci pierwszego roku podczas wczorajszych (17.10.) otrzęsin „Old school edition” zorganizowanych przez trzy uczelnie wyższe z Jeleniej Góry oraz Przystań Twórczą. Impreza odbyła się na placu politechniki w Cieplicach.

Samorządy studenckie jeleniogórskich oddziałów Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego, a także Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej razem z Przystania Twórczą-Cieplickie Centrum Kultury zaplanowały z tej okazji m.in. koncerty Mafi Furach, Dazed ‘N’ Confused, D.N.A., CoEra, a także gry i zabawy.

- Każdy student, który chce wejść w grono braci studenckiej musiał przejść otrzęsiny. Nazwa „Old school edition” jest nieprzypadkowa, chcieliśmy bowiem przedstawić zapomniane już może przez niektórych stare gry np. ringo, hula-hop, czy też malowane kredą na asfalcie państwa i miasta – powiedział Piotr Barszczewski, przewodniczący samorządu studenckiego jeleniogórskiego oddziału Politechniki Wrocławskiej.

- Chcieliśmy przypomnieć studentom stare, dobre gry, jak np. bierki w wersji XXL, zbijak, czy też skakanie na piłce. Nie mogło zabraknąć starych gier komputerowych i playstation, czy też siatkówki i rzucania lotkami do tarczy - mówił Emil Dobrzyński, z zarządu studenckiego Uniwersytetu Ekonomicznego.

– Jest fajnie, dobra muzyka, ciekawy powrót do gier z lat 90’. Wychowałem się na playstation, więc tym bardziej miło do nich wrócić. Podobał mi się też pomysł zabawy w chowanego – stwierdził Rafał Kubiak, student I roku Politechniki Wrocławskiej.

- Właśnie gram na playstation nie patrząc na ekran i wygrywam, więc fajnie wrócić do lat młodzieńczych. Otrzęsiny to świetna inicjatywa samorządu studenckiego, mam nadzieje na kolejne podobne imprezy – dodal Filip Prozowski z Politechniki Wrocławskiej.

Później otrzęsiny przeniosły się do Klubu Orient Express, gdzie koncert zagrał zespół Alchemist Project.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group