Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6888
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci z Ukrainy w Rzemiosłach Artystycznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 21 lutego 2016, 8:43
Aktualizacja: 8:47
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. ZSRA
W liceum plastycznym Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze gościła15–osobowa grupa studentów i pracowników Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego.

Młodzież wraz z opiekunami przyjechała na "Szkołę zimową - Ukraina" organizowaną przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wydział Ekonomii Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze. W przygotowaniu zajęć wzięli udział nauczyciele w Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze: Beata Mazur, Renata Sigrist, Ada Tymon - Mrozik, Ewa Kopeć - Kotulska i Agnieszka Ślipko – Strzałkowska. Natomiast Ireneusz Kulikowski i Marcin Znamienkiewicz opracowali program zajęć:
Szkło artystyczne i witraż - realizacja kompozycji płaskiej z zastosowaniem szyb witrażowych (metoda Tiffany), snycerstwo, drzeworyt - realizacja drzeworytu - pamiątki regionalnej – (zabytki Cieplic), rzeźba, a także malarstwo i rysunek.

Uczennice klasy 1 LP Zuzanna Kozak i Martyna Nowaczyk wspomogły w pracach organizacyjnych, a pozostali uczniowie LP pomagali w realizacji zajęć.

- Goście zabrali ze sobą własnoręcznie wykonane pamiątki, które z pewnością będą im przypominać mile spędzony czas w „Rzemiosłach Artystycznych” – podsumowują przedstawiciele szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ksawercia 21-02-2016 10:58
I tym pozytywnym działaniem przysparza się Polsce sympatyków. Oby rządzący dzisiaj naszym krajem brali przykład z takich jak w/w z ZSRA w Jeleniej Górze a nie z min.Waszczykowskiego wiecznie nadętego, ględzącego farmazony które potem musi prostować, by nie obrażać naszych sąsiadów.
~ 21-02-2016 13:23
może od swoich dziadków dowiedzieli się o wołyniu i może powiedzą jak było ukraincy stephanowi banderze pomnik postawili i jest bohaterem narodu ukraińskiego
~A po co 22-02-2016 8:08
A po co...
~ 22-02-2016 10:49
Ukraińcom leczenie za darmo bez kolejek do specjalistów i wysokie zasiłki a Polskim emerytom kolejki z terminem do 2 lat do lekarzy specjalistów i marne emerytury , można ? , mordo ty moja by żyło się lepiej.
~Kora 2-02-2017 13:08
Bardzo dobrze niech młodzi ludzie uczą się, że przyjazń i szacunek do drugiego człowieka, narodu to też kawałek demokracji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group