Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6679
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci z Ukrainy gościli w Jeleniej Górze

Sobota, 28 stycznia 2017, 11:50
Aktualizacja: 11:52
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci z Ukrainy gościli w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Grupa studentów i nauczycieli akademickich z Ukrainy gościła w tym tygodniu w Jeleniej Górze. W ramach programu „Zimowej Szkoły – Ukraina” uczyli się języka polskiego w jeleniogórskich szkołach, a na koniec otrzymali dyplomy i po raz pierwszy mieli okazję uczestniczyć w zajęciach naszej szkoły podstawowej.

Zajęcia z udziałem studentów i pracowników z Uniwersytetu Technicznego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Tarnopolu odbywały się w ramach trzeciej edycji programu organizowanego przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu przy wsparciu Miasta Jeleniej Góry. - Polega to na tym, że nauczyciele w naszych szkołach średnich, a nawet podstawowych prowadzą zajęcia w języku polskim. Tematy są bardzo praktyczne, warsztatowe i pomagają lepiej zrozumieć i nauczyć się języka polskiego – mówiła Anetta Zielińska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Wrażenia są super, studentom i pracownikom bardzo podoba się w Jeleniej Górze i chcieliby jeszcze tu przyjechać. To bardzo ładne miasto – stwierdziła dr hab. Aleksandra Kilar z Tarnopolskiego Narodowego Technicznego Uniwersytetu.

- Spotkania mają na celu poprawienie znajomości języka polskiego naszych kolegów, przyjaciół z Ukrainy – mówił Paweł Domagała, naczelnik Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta, który wraz z prezydentem Marcinem Zawiłą wręczał młodzieży certyfikaty ukończenia krótkiego kursu w Polsce. - Jelenia Góra jest pięknym miastem – mówiła Oleksandra. - Język polski jest nam bardzo potrzebny, żeby w przyszłości wyjeżdżać na wczasy i do pracy w Polsce – dodał Viktor. - W przyszłym roku wyjeżdżam na polski uniwersytet i język polski mi się przyda, żeby znaleźć pracę – wyznała Swietłana.

Po raz pierwszy w projekcie „Zimowa szkoła – Ukraina” studenci gościli w szkole podstawowej – była to jeleniogórska „Dwójka”, w której nasi goście mieli okazję obejrzeć występy taneczne dzieci z SP 2, za które odwdzięczyli się pięknym śpiewem, a następnie udali się na zajęcia, m.in. z matematyki i wychowania fizycznego – prowadzone w języku polskim, gdzie brali aktywny udział. Piątek był ostatnim dniem wizyty w naszym mieście, ale z pewnością jeszcze tu wrócą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group