Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Studenci Uniwersytetu z darem życia [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Studenci Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu po raz drugi włączyli się w akcję zbiórki krwi dla potrzebujących, bowiem jest to dar życia, którego nigdy za wiele.

reklamy

Za pierwszym razem było niewielkie zainteresowanie, ale w tym roku chętnych było znacznie więcej. - Warto pomagać ludziom. Przy niewielkim udziale możemy komuś uratować życie – uzasadniła organizację akcji Angelika Wójcik, wiceprzewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WEZiT UE.

Wśród krwiodawców było sporo osób, które już wcześniej oddawały krew, ale byli też debiutanci. - Chłopak mnie namówił i zdecydowałam się. Warto pomagać innym, ta krew się komuś przyda – powiedziała debiutantka Magdalena Pazera, studentka UE. - Moja krew może się komuś przydać, a kto wie, może kiedyś ja będę jej potrzebować i ktoś odda krew dla mnie. Taka akcja na uczelni to bardzo dobry pomysł, bo wcześniej nie miałam takiej okazji – oceniła Wioleta Gębka, która również pierwszy raz podzieliła się darem życia.

Szczegóły na temat, kto i gdzie może oddać krew znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu: www.rckik.walbrzych.pl/site/

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka