Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6274
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci Uniwersytetu z darem życia

Czwartek, 16 marca 2017, 9:51
Aktualizacja: Piątek, 17 marca 2017, 7:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci Uniwersytetu z darem życia
Fot. Przemek Kaczałko
Studenci Wydziału Ekonomii, Zarządzania i Turystyki w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu po raz drugi włączyli się w akcję zbiórki krwi dla potrzebujących, bowiem jest to dar życia, którego nigdy za wiele.

Za pierwszym razem było niewielkie zainteresowanie, ale w tym roku chętnych było znacznie więcej. - Warto pomagać ludziom. Przy niewielkim udziale możemy komuś uratować życie – uzasadniła organizację akcji Angelika Wójcik, wiceprzewodnicząca Wydziałowej Rady Samorządu Studentów WEZiT UE.

Wśród krwiodawców było sporo osób, które już wcześniej oddawały krew, ale byli też debiutanci. - Chłopak mnie namówił i zdecydowałam się. Warto pomagać innym, ta krew się komuś przyda – powiedziała debiutantka Magdalena Pazera, studentka UE. - Moja krew może się komuś przydać, a kto wie, może kiedyś ja będę jej potrzebować i ktoś odda krew dla mnie. Taka akcja na uczelni to bardzo dobry pomysł, bo wcześniej nie miałam takiej okazji – oceniła Wioleta Gębka, która również pierwszy raz podzieliła się darem życia.

Szczegóły na temat, kto i gdzie może oddać krew znajdują się na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu: www.rckik.walbrzych.pl/site/

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group