Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5549
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Studenci pod most

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 września 2007, 0:00
Autor: ROB
Fot. ROB
W Kolegium Karkonoskim bez dachu nad głową.

Muzyka

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~Sobieszowianin 14-09-2007 8:20
Wiadomo, że chodzi o kasę Agencji Mienia Wojskowego. Gdyby w chwili kupowania byłego terenu do szkole wojskowego, która była wcześniej, gdzie jest teraz KK kupiono cały grunt to by nie było takich problemów, jak teraz. Najlepiej wystawić kogoś na bruk. Może najpierw Ci z AMW powinni się zgłosić do Kanclerza Kolegium Karkonoskiego z zapytaniem, co o tym myśli. Jednak tak nie zrobili, bo t jest typowy przykład żenady i tego, że chodzi tylko i wyłącznie o kasę. Los 200 studentów nie obchodzi ich nic. Ciekawe, co oni by zrobili, gdyby to ich domy tak sprzedali...
~marzka 14-09-2007 8:54
Wlasnie oddaja do mieszkania jednym z blokow w jednostce i tam bedzie sporo mieszkan na wykanjem... pytanie jakie ceny :/
~Hotelowiec 14-09-2007 9:33
Śmiesznie i jednocześnie żałośnie wygląda ten aspekt dzierżawy obiektów hotelowych po jednostce wojskowej ("byli pracownicy wojskowi – aby nie zostać na bruku – mieli zakładać spółki, by prowadzić działalność na obiektach powojskowych"). Czas z tym skończyć bo jak wszyscy w środowisku wiedzą jest to szemrany interes robiony wyłącznie przez : ostatniego komendanta CSR,kwatermistrza i gł.księgowego którzy niezły biznes kręcą na powojskowych obiektach. Pięknie się ci trzej panowie wojskowi obłowili w ostatnim okresie swojej pracy w CSR (zamiast pracować jak pozostali żołnierze to pilnowali tylko i wyłącznie swojego przyszłego interesu.
~Olo cwaniak 14-09-2007 10:19
Proponuję, aby Kolegium Karkonoskie wykupiło obiekty od Agencji Mienia Wojskowego i zamiast np płacić kaske na dopłaty do zakwaterowania studentom w cięższej sytuacji materialnej, mogłoby udostępniać po tańszej cenie pokoje.
~xxx 14-09-2007 12:41
Moim zdaniem hotel ten powienien być dalej hotelem tak jak jest. Jeżeli ci co użytkowali go przez kilka lat chcą to wykupić to niech wykupią. Tym bardziej że jeżeli wykupi to ktoś inny to przerobi hotel i akademik na mieszkania co nie będzie dobrym rozwiazaniem. Wykup tego przez KK tez nie jest dobre bo nie wiadomo jak KK będzie o to dbać. Wiadomo co prywatne ręce to nie państwowe. Tym bardziej że przecierz na ten hotel i akademik skarg nie było. Działa nawet dobrze więc po co to likwidować??
~KK 14-09-2007 18:22
"Za miejsce w pokoju o podstawowym standardzie miesięcznie należy zapłacić niecałe 300 złotych. Ceny stancji są nawet dwukrotnie wyższe." – to we Wroclawiu pokoj jednoosobowy w centrum mozna znalezc za 350 zl + rachunki wiec chyba malo realne ze w JG kosztuje 600 zl ?
~kojot1972 14-09-2007 20:01
Wszyscy byli wojskowi doskonale wiedzą ile kasy wpakowano w były internat garnizonowy:) – (wymiana okien,drzwi, rozdzielni elektrycznych i telefonicznych itp itd)– pieniążków poszło tam bez liku, niestety nieliczni z tego skorzystali a już na pewo nie wojsko. Ktoś ??? Panowie ??? pod przykrywką spółki chcieli się elegancko ułożyć w życiu i czerpać niezłe zyski(wykupując budynek i teren za marne grosze) – niestety AMW potrzebuje pieniędzy na modernizację POLSKIEJ ARMII a nie na koleżeńskie intersy (Ci co brali już siedzą) – reasumując plany w łeb wzieły, a miaŁo być tak pięknie. SZKODA TYLKO STUDENTÓW – IM SIĘ NALEŻY TEN DOM STUDENCKI !!!!!!! ps. MOŻE JAKIŚ BIZNESMEN ODKUPI OD PAŃSTWA TEN BUDYNEK ZA P R A W D Z I W E P I E N I Ą D Z E I UTRZYMA OBIEKT JAKO BURSA STUDENCKA??????? POZDRAWIAM KOMENDANTA, KWATERMISTRZA O GŁÓWNYM KSIĘGOWYM NIC NIE WIEM :)
~bary33 14-09-2007 21:39
Pod Jeleniem.... ach wysuszyło się tam piwka...
~Por.Borewicz 14-09-2007 22:05
Dobrze,że Pan Szmajdziński skierował sprawę do Pana Dorna bo ten zapewne wyjaśni w jaki sposób spółka Promar otrzymała możliwość użytkowania tych obiektów.
~Tak Panie Borewicz... 15-09-2007 0:36
zgadzam się, okaże się, że opozycja za poprzedniej kadencji "wzięła" i uwłaszczyła zainteresowanych panow na obiekcie hotelu.
~realista 15-09-2007 19:59
Przerost ambicji i już nieaktualne możliwości lokalnego sponsoringu/mi.p.KUSIAK,MALCZUK z UM/,posŁA Szmajdzińskiego, w okresie poprzedniej kadencji spowodowały tą sytuację.Marnotrawstwo i brak umiejętności przewidywania tych osób,w tym b.Rektora T. Winnickiego jest "porażający".Symbolem tego są ciągle puste, odrestaurowane za duże pieniądze b. obiekty KK tj.Rektoratu i Instytutu Techniki w Cieplicach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group