Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8802
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Studenci na kwaterze. Ostatni dzwonek!

Czwartek, 23 września 2010, 7:26
Aktualizacja: 12:30
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Studenci na kwaterze. Ostatni dzwonek!
Fot. Agrafka
Koniec września to już ostatnie chwile na znalezienie miejsca w akademiku lub stancji. W niektórych domach dla studentów są jeszcze miejsca, ale i tak nie dla wszystkich starczy. Za wynajęcie pokoju lub mieszkania słono trzeba zapłacić.

Wnioski dla studentów pierwszego roku o przyznanie miejsca w „Domu studenta” w kampusie Kolegium Karkonoskiego znajdującego się na ulicy Kadetów 1 można składać do 24 września. Reszta roczników powinna jak najszybciej złożyć podania, gdyż pierwsze zakwaterowania odbędą się już 27 września.

Wolne miejsca jeszcze są. Spóźnialscy żacy mogą dowiadywać się jeszcze na początku semestru, czy zwolniły się miejsca, gdyż często studenci rezygnują z dwuosobowych pokojów w akademikach, które kosztują 360 zł plus kaucja 200 zł. W akademiku odremontowane zostały kuchnie. Od października otwarty będzie również klub dla studentów.

Dosłownie kilka miejsc zostało jeszcze w akademiku Uniwersytetu Ekonomicznego „Depozyt” znajdujący się przy ul. Wyczółkowskiego 63, który dysponuje dwu - i trzy -osobowymi pokojami. Miejsce w pokoju dwuosobowym wynosi 320 zł, natomiast miejsce w pokoju trzyosobowym kosztuje 280 zł. W pokojach znajduje się aneks kuchenny, lodówka, umywalka, telefon a także Internet.

Niestety nie ma już miejsc w domach studenckich Politechniki Wrocławskiej „Sublokator”, „Nysa” oraz „Hotelik”. Jeśli ktoś zrezygnuje z miejsca przyjmowani będą studenci z listy rezerwowej, więc podanie można na wszelki wypadek jeszcze złożyć. Akademiki te należą bowiem do najtańszych w Jeleniej Górze. Za miejsce w pokoju czteroosobowym student płaci jedynie 235 zł, miejsce w trzyosobowym pokoju kosztuje 255 zł, w dwuosobowym pokoju opłata wynosi 295 zł, natomiast cena tzw. „jedynek” wynosi 295 zł. Do tego należy zapłacić kaucję w wysokości 100 zł.

Wytrwali w poszukiwaniach żacy mogą jeszcze znaleźć miejsca w bursach. – Mamy miejsca dla studentów, dokładnie dla mężczyzn pod warunkiem, że podporządkują się wymogom placówki. Statut bowiem mówi, że studenci mogą być przyjmowani jeśli dostosują się do regulaminu bursy – poinformował Janusz Wojtas, dyrektor Bursy Szkolnej nr 4 znajdującej się na ulicy Łazienkowskiej 1. Natomiast w niepublicznej bursie „Oaza” nie ma już wolnych miejsc, a Bursa nr 1 jest w trakcie częściowego remontu i tam również wolnych pokojów.

Ceny mieszkań studenckich wahają się od 330 zł do 450 zł za pokój, od 220 do 450 za miejsce w pokoju oraz od 650 do 900 zł za kawalerkę. Często do ceny podstawowej trzeba dopłacić jeszcze jednorazową kaucję oraz co miesięczne rachunki za czynsz, wodę, gaz, Internet czy telefon.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
759
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group