Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4986
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci „Karkonoskiej” po inauguracji

Wtorek, 11 października 2016, 7:52
Aktualizacja: Środa, 12 października 2016, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Studenci „Karkonoskiej” po inauguracji
Fot. Przemek Kaczałko
Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze oficjalnie zainaugurowała wczoraj (10.10) rok akademicki 2016/2017. Był to czas wystąpień gości, rektora, wykładu inauguracyjnego, ale przede wszystkim immatrykulacji.

Po przywitaniu gości, w tym Marcina Zawiły - prezydenta Jeleniej Góry, Anny Konieczyńskiej - starosty powiatu jeleniogórskiego, posłanek: Marzeny Machałek, Zofii Czernow i Elżbiety Stępień, a także wielu innych osobistości świata polityki, biznesu, nauki – przyszedł czas na wystąpienie rektora uczelni, który odczytał sprawozdanie z działalności w ubiegłym roku akademickim. Ponadto wręczono medal „Zasłużony dla KPSW” oraz wyróżnienia „Dyplom roku”.

Najważniejszą częścią uroczystości była oczywiście immatrykulacja studentów pierwszego roku. W auli rektoratu pojawili się przedstawiciele Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych – kierunków: filologia angielska, filologia germańska, pedagogika wczesnoszkolna i przedszkolna, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, a także Wydziały Przyrodniczo-Technicznego – kierunków: fizjoterapia, dietetyka, wychowanie fizyczne, pielęgniarstwo, edukacja techniczno-informatyczna.

- Dziennikarstwo to moje zainteresowanie, teraz już to robię i chcę zwiększyć swoją wiedzę w tym zakresie – przyznała Kinga Kokoszka, studentka pierwszego roku DziKS. Pierwszy tydzień nauki minął, był to czas na aklimatyzację w nowym miejscu. - Dopiero poznaję uczelnię, więc jeszcze nie mam zielonego pojęcia co tu będzie się działo. Trafiłam na bardzo fajną grupę ludzi ze sobą związanych już nawet po tym tygodniu, więc może być ciekawie – dodała absolwentka ZSO Nr 1 w Jeleniej Górze.

Po wystąpieniu prezydenta Jeleniej Góry oraz przedstawiciela studentów, wykład inauguracyjny pt. „Chatynka, dwór, zamczysko… w kręgu sensów związanych z domem” wygłosił dr hab. Bogusław Bednarek z Uniwersytetu Wrocławskiego.

- Chciałbym życzyć państwu na ten nowy rok akademicki, aby w tej trudnej sytuacji demograficznej szkoła wykazywała się innowacyjnością, nowymi pomysłami, rozszerzała jakość nauczania poprzez rozszerzanie możliwości jak studia magisterskie, a także myśleniem o nowych kierunkach – mówił Marcin Zawiła, który apelował do studentów, aby oprócz nauki zwrócili uwagę na zawieranie znajomości, a nawet związków, których owocem mogą być przyszli studenci.

Rektor KPSW poinformował o kontroli trzech wizytacji Polskiej Komisji Akredytacyjnej na fizjoterapii, pielęgniarstwie i filologii. - To otwiera przed nami olbrzymie szanse na utworzenie studiów magisterskich. Będą to pierwsze w dziejach Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej studia II stopnia – powiedział prof. dr hab. Marian Ursel. Na kierunku fizjoterapia ma to być już od przyszłego roku akademickiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group