Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10083
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Studenci już mają piękny basen!

Niedziela, 14 października 2012, 7:58
Aktualizacja: 8:00
Autor: red
Jelenia Góra: Studenci już mają piękny basen!
Fot. Skanska
W Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze zakończyła się budowa basenu pływackiego. Nowoczesna pływalnia powstała na bazie starego obiektu, który uczelnia odziedziczyła po jednostce wojskowej. Wykonawcą prac o wartości 6,1 mln zł netto była firma Skanska, która zrealizowała projekt o kubaturze 11 tys. m sześc. w 18 miesięcy. Basen posłuży studentom Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze.

W ramach projektu powstał jednokondygnacyjny obiekt, który pełnić będzie funkcje sportowe, szkoleniowe i zdrowotne. Na parterze budynku zlokalizowano hall wejściowy z szatnią. Znajduje się tu także przeszklona hala pływalni z basenem o wymiarach 12,5x 25 m i pomieszczenia pomocnicze dla ratowników, i instruktorów oraz pomieszczenie pierwszej pomocy. W ramach projektu Skanska wykonała także zespół pomieszczeń odnowy biologicznej, takich jak: dział rehabilitacji, sauna fińska z własnym zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz gabinet pielęgniarski.

Na poziomie piwnicy znajdują się pomieszczenia techniczne i magazynowe: pomieszczenie chemii basenowej, węzeł cieplny, wentylatornia, przestrzeń podbasenia ze stacjami filtrów i portiernia z zapleczem dostępna od zewnątrz budynku.

Skanska posiada znaczące doświadczenie w realizacji obiektów sportowych. Jest to jeden z podstawowych obszarów działalności firmy. Skanska wykonała m.in. kompleks rekreacyjno- sportowy w Zielonej Górze, basen w Strzyżowie, Oleśnicy, Sulechowie, Środzie Śląskiej i Łodzi, halę sportową w Łodzi oraz stadion piłkarski w Kielcach na 15,5 tys. widzów. Skanska była również wykonawcą kompleksu odkrytych basenów w Drzonkowie, centrum sportowo-rekreacyjne w Kórniku, aquaparku w Wągrowcu i Kaliszu, stadionu w Kołobrzegu, a także hali widowiskowo-sportowej w Koszalinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (33)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
888
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Aktualności
Klasyki zjechały do Kowar
 
112
Stłuczka w centrum
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group