Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 7082
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strzelanina (próbna) na Wzgórzu Kościuszki

Poniedziałek, 31 marca 2014, 8:02
Aktualizacja: Wtorek, 1 kwietnia 2014, 7:35
Autor: Przemo
Jelenia Góra: Strzelanina (próbna) na Wzgórzu Kościuszki
Fot. Tomasz Raczyński
Do Jeleniej Góry zawita 2.05. kolejny rajd historyczny. Tematem imprezy będzie poszukiwanie zaginionych, zagrabionych dzieł sztuki, skarbów przez III rzeszę. W sobotę (29.03.) odbyła się pokazowa próba walk pomiędzy żołnierzami niemieckimi i radzieckimi.

- W długi majowy weekend pojawią się rekonstruktorzy w mundurach niemieckich, będą też oryginalne pojazdy niemieckie z drugiej wojny światowej, a także rekonstruktorzy Armii Czerwonej, Wojska Polskiego, Milicji Obywatelskiej. Najciekawszą gratką dla miłośników militariów będzie inscenizacja o godz. 18:30 przy ul. Nowowiejskiej, gdzie będą takie pojazdy, jak: niemiecki niszczyciel czołgów Hetzer, radzieckie działo samobieżne SU-57, nie zabraknie też spektakularnej pirotechniki. W działaniach weźmie udział ok. 100 umundurowanych rekonstruktorów - powiedział Marek Łukasik z grupy rekonstrukcyjnej Pomerania 1945.

Start rajdu zaplanowano na 1. maja w Zamku Czocha, następnie inscenizacja przeniesie się do Karpacza, a 2. maja do Jeleniej Góry. W dn. 3-4 maja grupa Pomerania 1945 zaprezentuje się w Kamiennej Górze - w sobotę liczne inscenizacje w różnych częściach miasta, a w niedzielę główny pokaz na rynku kamiennogórskim.

W inscenizacji zaprezentują się również panie w strojach militarnych i cywilnych z lat 40-tych. - W polskiej rekonstrukcji brakowało osób cywilnych, które by uzupełniały militarne inscenizacje. W czasie wojny los cywili był ciężki i chciałyśmy to pokazać - powiedziała Ewa Kędziorek z grupy rekonstrukcji historycznej Bluszcz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group