Czwartek, 6 października
Imieniny: Artura, Brunona
Czytających: 3028
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strzelanina pod aresztem

Piątek, 10 października 2014, 11:53
Aktualizacja: Sobota, 11 października 2014, 14:38
Autor: Angela
Jelenia Góra: Strzelanina pod aresztem
Fot. MT
Dzisiaj (10.10.) po godz. 11.00 pod jeleniogórskim aresztem rozległy się strzały. Co się stało? Trójce więźniów udało się uciec. Osaczeni przez funkcjonariuszy służby więziennej i policjantów, podpalili samochód. Wkrótce uciekinierzy zostali ujęci. – Takie ćwiczenia mają służyć wypracowaniu procedur pomiędzy służbami: więzienną, policją, państwową strażą pożarną i służbą medyczną – podsumowywał Mirosław Witka, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Były to ćwiczenia specjalistyczne, zorganizowane przez Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej we Wrocławiu i jeleniogórski Areszt Śledczy.

- Ćwiczenia składały się z trzech etapów - wymienia Mirosław Witka. - W pierwszym etapie odkryto, że w śluzie zostało zostawione w depozycie podejrzane urządzenie wybuchowe, które przy pomocy policji zostało unieszkodliwione. W drugim etapie było groźne zaburzenie porządku na placu siłowym czyli kilku osadzonych zaczęło dewastować znajdujące się tam urządzenia. Funkcjonariuszom służby więziennej udało się ich obezwładnić przy zastosowaniu środków przymusu bezpośredniego – dodaje rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

Najbardziej widowiskowym etapem szkolenia była ucieczka trzech osadzonych z aresztu.

- Według scenariusza skazani zdążyli wydostać się z terenu aresztu śledczego i próbowali uciekać samochodem, ale poprzez blokadę zorganizowaną przez policję przy współudziale służby więziennej, zostali skierowani w takie miejsce, gdzie nie mieli możliwości ucieczki i zostali obezwładnieni – wyjaśnia rzecznik Aresztu Śledczego w Jeleniej Górze.

W tzw. międzyczasie jednak skazani zdążyli podpalić auto, do ugaszenia którego potrzebni byli jeleniogórscy strażacy. Doszło też do wymiany ognia pomiędzy uciekinierami i funkcjonariuszami. Dlatego nie obyło się również bez ratowników medycznych.

W szkoleniu udział wzięło około 70. funkcjonariuszy wszystkich służb, w tym Grupa Interwencyjna z Wrocławia, a także pozoranci.

Filmik Telewizji StrimeoTV.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group