Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 4848
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jeżów Sudecki: Strzelają z ostrej amunicji. Dla treningu

Sobota, 5 marca 2016, 8:26
Aktualizacja: 8:28
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jeżów Sudecki: Strzelają z ostrej amunicji. Dla treningu
Fot. Użyczone
Kilka dni temu na strzelnicy LOK przy ul. Leśnej w Jeżowie Sudeckim odbył się pierwszy trening strzelecki z broni palnej krótkiej i długiej. 20 osób pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa sportowego i bojowego trenowało umiejętności posługiwania się bronią palną oraz szkoliło się z zasad bezpieczeństwa.

Na trening przyszli nie tylko panowie. - Strzelały również panie oraz młodzież. Wszyscy osiągali naprawdę niezłe wyniki w strzelaniu do tarcz oraz poperów w tzw. strzelaniu dynamicznym – mówi Piotr Przybyłowicz, instruktor strzelectwa.

Strzelnica organizuje szkolenia dla dorosłych i młodzieży w grupach 3-5-osobowych. Zatrudnia trzech wykwalifikowanych instruktorów strzelectwa sportowego i bojowego. I co ważne, posiada zezwolenie na prowadzenie takiej działalności.

- Chcemy promować ten piękny sport w naszym mieście i okolicach – mówi Piotr Przybyłowicz. - Nasze centrum sportu i rekreacji organizuje między innymi indywidualne i grupowe kursy strzelania (po zakończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu), strzeleckie wieczory panieńskie i kawalerskie, strzeleckie imprezy integracyjne czy wystrzałowe urodziny na strzelnicy – wymieniają organizatorzy.

Uczestnicy nie muszą mieć pozwolenia na broń, ale powinni mieć przy sobie dowód osobisty.
II Trening Strzelecki pod okiem wykwalifikowanych instruktorów odbędzie się 19 marca od godziny 11.00 do16.30 w Jeżowie Sudeckim przy ul. Leśnej 3 (była strzelnica Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej). Wstęp wolny (bez opłat za strzelnicę). Cena za jeden strzał to 2-4 zł. Więcej informacji organizatorzy udzielają pod numerem tel. 730040748, a także na stronie internetowej: www.probelt.com.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group