Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8436
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Strzały pod Śnieżką

Czwartek, 4 lutego 2010, 9:18
Aktualizacja: Piątek, 5 lutego 2010, 7:56
Autor: POLICJA
KARPACZ: Strzały pod Śnieżką
Fot. Policja
Wczoraj zdawkowo informowaliśmy o strzelaninie, do której doszło w Karpaczu. Dziś pełną informację nadesłała rzeczniczka policji, podisnp. Edyta Bagrowska.

3 lutego około godziny 14.25 policjanci z oddziałów prewencji z Legnicy pełniący służbę w Karpaczu zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn w wieku 34 i 36 lat. Mężczyźni uciekli samochodem. Kierowca podejrzany jest o czynną napaść na policjantów, jazdę w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, a 36-letni pasażer – o naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy.

Kierowca w centrum Karpacza samochodem wpadł w poślizg i omal nie staranował grupy ludzi, którzy na szczęście zdążyli odskoczyć. Widząc to policjanci dali piratom sygnał do zatrzymania. Kierowca nie reagował na polecenia, przyspieszył i zaczął uciekać. Uciekając samochód wjechał w zaspę.

W chwili , gdy funkcjonariusze, którzy jechali za nim, podbiegali do samochodu kierujący gwałtowanie ruszył uderzając jednego z nich. W związku z tym, że kierowca nie reagował na kolejne wezwania do zatrzymania policjant oddał dwa strzały w auto.

Po zatrzymaniu mężczyźni byli bardzo agresywni i zaatakowali funkcjonariuszy. Zostali obezwładnieni. Czuć było od nich zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie kierowcy blisko 2,5 promila, a pasażera 1,6 Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Kierowcy za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności, a jego koledze do lat 3.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group