Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5536
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzał w dziesiątkę laserami i światłem

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 16 stycznia 2011, 20:32
Aktualizacja: Wtorek, 18 stycznia 2011, 8:16
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Żadna fotografia, żaden film w pełni nie odda uroku iluminacji, w których feerii luksów skąpano centrum Cieplic podczas III Karkonoskiego Festiwalu Światła. Impreza przyciągnęła tłumy na plac Piastowski. Ludzie spacerowali od atrakcji do atrakcji. I choć elementy programu festiwalu powtarzano cyklicznie, niektórzy oglądali je po kilka razy.

Takiego tłumu plac Piastowski nie widział od dawna. Nawet w największym letnim szczycie w uzdrowisku, po centrum Cieplic spaceruje jedynie garstka ludzi w porównaniu z tym, ilu ich było w niedzielny wieczór. Tłum głodny światła, które – jak powiedziała Grażyna Futerhendler (wraz z mężem Robertem otwierająca pokaz „Stworzenie Świat(ł)a” w Kościele Zbawiciela – niesie ciepło, przyjaźń i miłość.

Widowisko pod każdym względem imponujące. Od chaosu ciemności poprzez magiczne „Fiat LUX!” – niech stanie się światłość! Dzieło Stworzenia, opisane w biblijnym Genesis i przedstawione na sklepieniu barokowej świątyni. Ożyły figury na ołtarzu, potęga Stwórcy zajaśniała na jego szczycie. Przepiękne animacje, dzięki którym swój byt zaczęły istoty żywe i pierwsi ludzie: Adam i Ewa. Aż do pokusy owocu zakazanego, którego projekcja pozostawiła ku refleksji ten niezapomniany, zilustrowany głębią muzyczną, spektakl.

Później spacerkiem na plac Piastowski. Tam – lasery przeszywające powietrze, w którym ściele się mgła. Przy wygaszonych pozostałych światłach wrażenie jest ogromne. Tu i ówdzie „żarzą się” liczne ekraniki, a to komórek, a to kamer, a to aparatów fotograficznych. Setki (a może więcej) tych urządzeń znalazło się dziś na placu Piastowskim w rękach niemal każdego, kto chciał „zabrać” część wydarzeń KFŚ do domu, na potem, dla przypomnienia, pokazania, na pamiątkę.

Na tyłach placu Piastowskiego – gdzie na co dzień czernią się podwórka – kolejna atrakcja. Animacje świetlne na elewacji kamieniczki, gdzie na co dzień mieści się Państwowa Szkoła Muzyczna im. Janiny Garści. Tłum przemieszcza się ulicą Staromiejską i wlepia oczy w fasadę budynku, która – dzięki pomysłowi studentów z Nysy – zaczyna żyć własnym życiem i tańczy w rytm muzyki różnej.

Za chwilę – P.I.W.O. (nie, nie to z Żabki, które – nawiasem pisząc – też się „lało”). Tym razem bohaterem jest Pałac Schaffgotschów, który użyczył swoich wnętrz Politechnice Wrocławskiej. Jej studenci postanowili nadać kolorowych rumieńców dawnej siedzibie wielkiego rodu. Stworzyli projekt pod hasłem Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy. I tak oto okna pałacu – w rytm muzyki rozmaitej – zaczynają mrugać przyjaźnie do setek ludzi podziwiających efekt pomysłu żaków.

Spiker co rusz namawia do spacerów, bo w każdym punkcie centrum coś się dzieje. A jeśli nawet nic się nie dzieje, to i tak trudno nie skupić uwagi na detalach oświetlenia. Rodziny wypuszczają w niebo płonące lampiony, a te szybują, szybują, szybują odprowadzane wzrokiem tych, którzy właśnie wypuścili te statki powietrzne w niebiańską wędrówkę. Ku gwiazdom i księżycowi, które rozświetlają sklepienie. Ależ to musi wyglądać z wysoka! Tylko lodowe rzeźby "nie wyglądają". Nie wytrzymały styczniowego słońca i dodatniej tempeatury. Ich resztek nawet nie oświetlono.

Tu mała gastronomia, tam – zapraszające ciepłem wnętrza lokali. Ruch nieustanny. Cała Jelenia Góra przyjechała do Cieplic, aby podziwiać to wydarzenie, pozostawiając śródmieście pogrążone w mroku i bylejakości. Tak. Cieplice zdecydowanie są przez te trzy dni tętniącym światłem sercem stolicy Karkonoszy. Jeszcze pokaz ogni sztucznych na koniec… (słyszalny w Jeleniej Górze...) I – do zobaczenia za rok. Jutro obudzimy się w nieco ciemniejszym mieście.

PS. Film z festiwalu światła - wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~kfs 16-01-2011 21:08
http://kontakt24.tvn.pl/artykul,iii-karkonoski-festiwal-swiatla-jelenia-gora-cieplice-piwo-i-mapping,65205.html
~ja 16-01-2011 21:08
Cieplice zapraszają za rok - już 13 stycznia 2012 IV edycja Karkonoskiego Festiwalu Światła!!!
~Kubicusss 16-01-2011 21:12
Panie Zawiła daruj Pan sobie już fajerwerków nie było na sylwestra teraz robi Pan wielkie pokazy małpowane po poprzedniku. Więcej kreatywności !! a nie małpowanie cudzych pomysłów
~Grzesiek 16-01-2011 21:17
REWELACJA!
~ja 16-01-2011 21:18
Sporo osób wypowiada się na tematy o których nie ma pojęcia. Taki styl - "na wioskowego głupka". Albo marudzi - ale to akurat lokalna specjalość, nasz towar eksportowy - "jeleniogórscy malkontenci" , spod samuśkich Karkonoszy. A festiwal jaki jest - każdy widzi, mniejszy - bo park w remoncie, częściowo skrócony - bo lodowe rzeźby nie wytrzymały 10 stopni na plusie w deszczu, ale i tak powalający. Pokaz laserów - rewelacja, maping na budynku szkoły - bomba, przedstawienie "Stworzenie Świat(ł)a" - perełka, P.I.W.O. - kapitalny pomysł na uatrakcyjnienie zabytku. Kto był - ten wie, kto nie był - niech żałuje. Za rok IV edycja - od 13 stycznia 2012r.
~trefnis 16-01-2011 21:21
To nie Pan Zawiła organizuje festiwal a FIRMA LBL.Miasto tylko użycza miejsca.
~do Kubicusss 16-01-2011 21:30
widzę że jesteś następnym osieroconym impotentem umysłowym po poprzednim prezydencie, który nie potrafi pogodzić się z przegraną swojego kandydata. po za tym, imprezy nie organizuje prezydent miasta a firma ze Szklarskiej Poręby
~slick 16-01-2011 21:32
do ~Kubicusss ależ Ty prostak jesteś... znasz takie słowo "kontynuacja lub kontynuować" jest powyżej 6 liter to możesz nie znać... ktoś kiedyś zapoczątkował coś fajnego, wyjątkowego a ktoś tego poprostu nie zepsuł... a poza tym to nie prezydent tylko LBL Świetna impreza wielki szacunek dla organizatorów...
~extra 16-01-2011 21:43
impreza była znakomita! Cieplice wyglądały niesamowicie skąpane w trym oświetleniu, dekoracjach świetlnych, a wszędzie pełno spacerujących ludzi, których na prawdę było sporo w momencie pokazów jak wszyscy znajdowali się na placu. cały plac był wypełniony od początku do końca, szok:) Zakończenie festiwalu było genialne!:) a pokaz fajerwerków jakiego już dawno w jeleniej nie było:)
~Jejek 16-01-2011 21:54
Panie redaktorze!Więcej uwagi przy wrzucaniu zdjęć- niektóre powtarzają się aż czterokrotnie!!!
rymcycymcy 16-01-2011 22:00
Na piątym zdjęciu jakby janioł się ukazał ! :) ...albo dym ...ale bardziej jestem za tym pierwszym ! :)
~Kubicusss 16-01-2011 22:06
znam ale uważam jedno Prystrom był by dobrym prezydentem dlatego trzeba odwołać Zawiłe. tylko PRYSTROM na prezydenta
~FOTORADAR! 16-01-2011 22:13
JAK JECHALEM NA TEN POKAZ OK. GODZ. 19.45 TO ŁADNE LASERY STRZELAŁ FOTORADAR NA UL. WOLNOŚCI! WIDZIAŁEM JAK JEDNEMU ZROBIŁ ZDJĘCIE PRZY DUŻEJ PRĘDKOŚCI, BO MNIE WYPRZEDZAŁ...ALE POKAZ W CIEPLICACH BYŁ NAPRAWDĘ SUPER!
~Kubicusss 16-01-2011 22:19
hehe pełna organizacja :D nawet o fotoradarze pomyśleli :D
~muzyka 16-01-2011 22:21
moglby ktos podac utwory, ktore lecialy podczas laserów?
~zabobrzanin 16-01-2011 22:24
Impreza była bardzo fajna. Świetny pokaz sztucznych ogni oraz oczywiście imponujące lasery. Najgorszy był powrót autobusem linii 6 z przystanklu "Apteka Pod Koroną" w stronę Zabobrza ( 21:09). Ludzie nie zmieścili się do autobusu a kierowca się po prostu z tego śmiał. Cały tył autobusu był okupowany przez bandytów którzy zaczęli kogoś kopać i bić pięściami, awanturowali, kopali w co się da. Kierowca oczywiście nic nie zrobił bo po co. Cała podróż z Cieplic na Zabobrze to jedna wielka masakra i nieporozumienie, która to całkowicie przyćmiła dla mnie tą piękną imprezę. Brawo dla organizatorów, gwizdy dla MZK, Prezydenta Miasta ( który zapewne korzystał z własnego autobusu a nie komunikacji miejskiej, a szkoda) i kierowcy autobusu ( nr boczny 756) który to już na początku podróży powinien zaprosić do środka Policję.
~swercru 16-01-2011 22:31
Dla mnie to już jest nudne ile razy to samo ? żadnej rewelacji nie zobaczyłem w dalszym ciągu to samo i to samo monotonia po całości .... fajnie że coś się dzieje ale ludzie po co ciągle to samo organizować jak za ten hajs można zrobić coś innego nowego
~Kubicusss 16-01-2011 22:34
a nie mówiłem że jak by Prystrom wygrał było by lepiej przynajmniej by był darmowy autobus
~Gość 16-01-2011 22:36
jak zwykle dali czadu ,lasery z...biaszcze,brawa dla sponsorów ,bo bez nich by nic nie było .
~do 22:34 16-01-2011 22:37
Będzie SKM Jelenia Góra baranie !
~mamozo 16-01-2011 22:37
dziękujemy i prosimy o jeszcze !brawo dla właściciela caspara ,i firm philips i lbl ,dobra robota !!!
~Kubicusss 16-01-2011 22:43
a no racja :D zapomniałem SKM będzie :D już tyle obietnic słyszałem że aż mi z głowy wypadają :D ogólnie jelenia będzie teraz jak z bajki będzie tu wszystko czyli nic :D a mi kaktus na ręce wyrośnie jak będzie SKM :D naiwny jesteś człowieku :D
~JANECZKA 16-01-2011 22:46
Niewątpliwą atrakcją byl motor trzykolowy.Wlaściciel cierpliwie znosil nasze pociechy wspinające sie na jego maszynę .Dziekujemy panie Jankesie
~KICZ 16-01-2011 22:48
Obywatele za ten kiczowaty pokaz Miasto z naszych podatków zaołaciło.KICZ.
~Gość 16-01-2011 22:51
do --zabobrzanina ,widać jaką mamy młodzież ,gnoje już przystanek im zawadzał i parę razy w niego rąbneli ,ale to hołota mordę darli a chłopak zwrócił gnojom uwage to skoczyli do niego w pięciu szczyle nachlali sie tych tanich win i kozaków odgrywali w pięciu na jednego ,a ten wyrośnięty mongoł co mordę pruł ,to ja go dobrze zapamiętałem i wychaczę to nic kiedyś na solo ,zobaczymy czy będzie taki kozak .
~greggg 16-01-2011 22:51
Jak na mozliwości Jeleniej Góry było genialnie. W przyszłym roku mam nadzieje będzie już odnowiony park zdrojowy i tam powinno się przenieść wiele atrakcji. Już teraz wydaje się, że plac piastowski jest po prostu za mały. Gdzie za rok pomieszczą się wszyscy ludzie?
~5gr 16-01-2011 22:51
Ok, bylem i widzialem. Napisze tak: przede wszystkim bardzo sie ciesze, ze taki festiwal ma miejsce. Jest to dobra rozrywka i szansa na promocje miasta. Lecz drodzy organizatorzy, na miano festiwalu trzeba duzo wiecej. Nie oszukujac sie, lepsze oswietlenia ulic sa w wiekszosci europejskich miast w okresie swiat, pokazy laserow na koncertach muzyki techno (i pochodne) to sa dopiero "festiwalowe" ..no i fajerwerki.. jesli przebija chociaz warszawke na sylwestra to bedzie dobrze. Mozna, na prawde mozna. Rozumiem,ze ten festiwal sie rozkreca z roku na rok..i milo. W przyszlym ma miec charakter international..milo. Ale pozyskajcie wraz z miastem wiecej sponsorow i z "powiatowego" zrobicie prawdziwy Festiwal Miedzynarodowy. A miasto niech pomysli takze o lepszym zabezpieczeniu..takze mzk. W kazdym razie, dziekuje ze moglem tam byc.
~5gr 16-01-2011 22:59
Dodam tylko na zakonczenie, ze b milo spedzilismy czas. Dziekuje i pozdrawiam.
~jaa 16-01-2011 22:59
kto byl ten wie ze bylo naprawde rewelacyjnie! jak na Jelenia Góre to cos! a kto z nas nie byl niech zaluje. pozdrawiam
~anilah 16-01-2011 23:11
Wielkie brawa dla twórców imprezy!!!
~tolka 16-01-2011 23:13
Rewelacja,bardzo nam się podobało,tylko jak zwykle kościół musiał zarobić 5 zł za wstęp od osoby - Zenada ale taca musiała być....żenada!!!
~ 16-01-2011 23:55
Było na prawde rewelacyjnie kogo nie było niech żałuje :)
wupe 16-01-2011 23:56
w "głównym" pokazie laserów jako pierwszy był utwór Within Temptation -Our Solemn Hour http://www.youtube.com/watch?v=yCxb8FwhzK8 a w dodatkowym pokazie na zakończenie użyto Mike Oldfield -Far Above The Clouds http://www.youtube.com/watch?v=5BSGdX7eNn4#t=4m20s
~ 17-01-2011 0:10
Nareszcie coś porządnego w naszym miasteczku...ZAJEFAJNA IMPREZA do następnego roku...
~jaa 17-01-2011 0:28
do ~tokla~ no kosciol musi oczywiscie zarabiac na takich imprezach!!! rzeczywiscie zenada! jeszcze im malo pieniedzy. jezdza ksiezulka furami jak sie patrzy i nie skorzystac z takiego festiwalu??? malo im jeszcze, ze nasze babcie ostatni grosz z portfela oddadza!!!nie wazne, ze kosciol im poznie nie da jak im zabraknie, aby do gara cos wlozyc! blazenstwo i tyle. ale festiwal byl na prawde super. wiecej takich imprez w jg a turysci wroca do nas na pewno. pozdrawiam
~Ciepliczanka 17-01-2011 3:00
Czytam te komentarze i tak się zastanawiam, jak tu ludziom dogodzić. Nic się nie dzieje - ŹLE, coś się dzieje - TEŻ NIEDOBRZE!!! O co tu chodzi??? Większość jest za i bardzo fajnie, że są tacy, co potrafią docenić ludzi, którzy swoją ciężką pracą chcą coś komuś dać... I to wcale nie za kasę jak to co poniektórzy insynuują. Oni robią to, bo widzą w tym jakiś cel - dawanie radości innym. KICZ gdzieś tam pisze, że miasto zapłaci za to z naszych podatków - guzik prawda... Miasto nie sponsorowało w tym roku festiwalu... Ktoś inny pisze, że prezydent Zawiła kontynuuje to, co zaczął jego poprzednik... guzik prawda... Były prezydent był wręcz przeciwko festiwalowi... i w ogóle Cieplicom... A to, że kościół pobiera cegiełki - to jest kościół ewangelicki, nie nasi panowie w sukienkach i po prostu chcą wyremontować dach...
~jelonekM 17-01-2011 8:02
ad 22.24 zabobrzanin Ja miałem więcej szczęścia bo wracałem szóstką w sobotę o 20.25.Tył autobusu zajmowali stateczni obywatele a w środkowej była grupka hałaśliwych młodych ale bez ekscsesów.W takiej sytuacji jak opisuje zabobrzanin powinna nastąpić interwencja stosownych służb (kierowcy mają łączność z centralą).W połączeniu z niedawnym artykułem o skopanej kobiecie moze nasunąć się refleksja : czy warto wychodzić z domu po zmierzchu.W niektórych krajach i miastach np w Nowym Jorku w razie ataku zimy burmistrz wydaje zalecenie aby bez konieczności nie wychodzić z domu. Można u nas ogłosić : jesteś słaby i nie potrafisz się bronić przed agresją nie wychodź z domu. PS Pan Prystrom prowadzi już kampanię wyborczą na Prezydenta RP sądząc po banerach.
~gorol 17-01-2011 8:09
>tolka > zapamiętaj sobie porzekadło "Za darmo boli gardło" Co do chuliganerii ,Gdzie były patrole policji,?Było zobaczyć i posłuchać komentarzy "mocherowych babć"
~byt 17-01-2011 8:49
A kiedy będą szczudła i zianie ogniem? A może tak marsz z pochodniami zrobić jak w Warszawie mamy przecież krzyż na Zabobrzu:)
~ 17-01-2011 9:54
>tolka, >jaa > Jesteście ignorantami - dla was każdy kościół kojarzy się z Watykanem, Papieżem itd. To jest Kościół Ewangelicko Augsburski, w przeciwieństwie do Katolickiego niezbyt zamożna instytucja. Kościół jest piękny, zabytkowy i wymaga na pewno dużych nakładów żeby go utrzymać. Opłata za wejście na spektakl to był pomysł organizatorów festiwalu (należą się im za to brawa), którzy w ten sposób chcieli podziękować Pastorowi za "użyczenie" świątyni i wesprzeć jej utrzymanie. 5 zł za dorosłą osobę (dzieci za darmo) to nie są wielkie pieniądze a wśród odwiedzających były opinie, że za ten spektakl można było dać nawet więcej.
~organizator 17-01-2011 12:12
Wszystkich krytykantów i niezadowolonych zapraszamy do współpracy. Można lepiej? Czekamy na Was.Biuro Festiwalu znajduje się w hotelu Caspar i pracuje cały rok.Masz pomysł? Olśnij wszystkich.Masz czas? Pomóż w organizacji imprezy.KFS jest w całości organizowany przez Firmę LBL S.C.Udział finansowy Miasta wynosi 10%, reszta to udział sponsorów, praca studentów, organizatorów i wolontariuszy, bez której imprezy by nie było.Wiecej informacji i pełna lista sponsorów na www.kfs24.pl Pełna lista
~do organizat 17-01-2011 13:09
rozumiem że wychodzicie z założenia że każdemu musi się podobać to co robicie a jak nie to niech przyjdzie i za darmo dla nas popracuje. Ile kasy na tym zgarniacie ? a wolontariusze dostana uścisk ręki prezesa i zadowolenie ;)
~organizator 17-01-2011 14:19
do poprzednika. Nie zarabiamy, ale trudno pewnie w to uwierzyć ludziom baz pasji i chęci zrobienia czegoś fajnego dla innych.
~led 17-01-2011 14:35
http://kontakt24.tvn.pl/temat,karkonosze-skapane-swiatlem,64716.html
~dani 17-01-2011 15:41
Panie Robercie moje gratulacje! Przedstawienie godne Mistrza, które pozostawia niezapomniane wrażenia. Jest Pan jedyną Osobą która "porusza" Cieplice, gdyby było kilku takich Robertów jak Pan, Cieplice tętniłyby energią i życiem, pozytywnie zmieniłyby swój wizerunek. Pozostaję z należnym szacunkiem Danuta Duch-Mackaniec
~tolka 17-01-2011 19:13
Jaki by nie był kościół to wszyscy nauczyli się brać i ciągle im mało! Taca,taca,taca - ile byś nie dał to ciągle im mało i na wszystkim by zarabiali...I niech nikt mi nie pisze ze kościół potrzebuje remontu.....żenada!
~rewelacja 17-01-2011 19:25
dla mnie było świetnie efekty laserowe mnie nie powaliły bo mam na koncie kilka koncertów Jean Michel Jarre-a obejrzanych na żywo ale pomysł z P.I.W.O genialny fajna była też instalacja w kościółku ogólnie super sprawa mam nadzieję że impreza się rozwinie przydałby się większy rozmach więcej bajerów ale i tak jest dobrze dziękuję organizatorom za bardzo miły niedzielny wieczór w spędzony w Cieplicach
~ 17-01-2011 19:28
a ja mam takie pytanie. czy wie ktoś jak nazywają sie utwory przy Mappingu Architektonicznym (wizualna technika wykorzystująca do animacji struktury budynku) ? głównie chodzi mi o jakby arabską muzyke cos w tym stylu :P z góry dzięki.
~ 17-01-2011 20:06
rzeczywiście że to kicz , do charakteru zabytkowych budynków zupełnie nie pasuje . kable porozciągane na ziemi i wszędzie ostrzeżenia o niebezpieczeństwie. ale gawiedź lubi takie fajerwerki....
~:-))) 17-01-2011 20:21
Panie Robercie - było THE BEST. Nawet nie myślałam,że takie niespodzianki przygotujecie. Warto było czekać w niepewności. Bo efekt okazał się świetliście WYBUCHOWY. A znajomi, namawiani przeze mnie na IMPREZE dziękowali za super weekend. GRATULACJE!!! Cieszę się, że mam w tym wszystkim swój malutki udział. :-))
~:-))) 17-01-2011 20:26
A maruderom odradzam bierność, bo ona prowadzi do flustracji i zgorzknienia. Życie jest takie krótkie... Warto coś zrobić dla siebie i innych. Następny festiwal już za niespełna rok. Z pewnością przyda się każda para rąk. :-)))
~ 17-01-2011 20:29
a ja mam takie pytanie. czy wie ktoś jak nazywają sie utwory przy Mappingu Architektonicznym (wizualna technika wykorzystująca do animacji struktury budynku) ? głównie chodzi mi o jakby arabską muzyke cos w tym stylu :P z góry dzięki.
~~R2r 17-01-2011 21:29
> tolka > Żenujące jest dla mnie to, że wypowiadasz się na temat kościoła o którym prawdopodobnie nie masz zielonego pojęcia. Bo co wiesz o kościele Ewangelicko Augsburskim? Ile razy uczestniczyłaś w nabożeństwie w takim kościele? Kościół jak wiele różnych instytucji utrzymuje się z datków i to jest główne źródło finansowania. Pastor tego kościoła wyświadczył dużą przysługę organizatorom tego festiwalu i pozwolił na organizację spektaklu w kościele. Zrobił to mimo tego, że widzowie prawdopodobnie w 95% nie są wyznawcami "jego religii". Utrzymanie takich obiektów jest kosztowne a warto o nie dbać tak aby nie spotkał ich los przepięknego kościoła Luterańskiego w Zeliszewie, który popada w ruinę. ps. jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Luteran w Polsce ich liczby itp. to zapraszam do niezawodnej Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Ewangelicko-Augsburski_w_RP Jak widać liczba wiernych nie jest imponująca i każde wsparcie się przyda.
~cpcludzik 17-01-2011 22:04
http://www.youtube.com/watch?v=chPz-u4YHJk Pokaz Laserów III Karkonoski Festiwal Światła
wupe 17-01-2011 22:28
muzyka z mappingu: podaj czas na tym filmiku o który utwór ci chodzi http://www.youtube.com/watch?v=LfHYTTazwJU [a tu cały pokaz laserów http://www.youtube.com/watch?v=WYHPcPRDZ9g
~ 17-01-2011 23:06
Pewnie chodzi Ci o Taniec Eleny (ścieżka filmowa z Bandyty Michała Lorenca)
~anja 18-01-2011 11:41
REWELACJA!!! BAWIŁAM SIĘ SWIETNIE MOJE MALUCHY RÓWNIEŻ:) DZIEKUJE ORGANIZATOROM ZA NIEZAPOMNIANE WRAŻENIA I JESLI BÓG POZWOLI TO W PRZYSZŁYM ROKU ZNOW SIE SPOTKAMY:)
~ 18-01-2011 17:32
jezeli chodzi o mapping to zaczyna sie 1:55 trwa do okolo 4:45 i jeszcze 6:30
~stud 19-01-2011 10:10
Dla ludzi, którzy w życiu nie byli poza Jelenią Górą na jakimś festiwalu ten "spektakl wizualny" mógł się podobać. Dla mnie to było baaardzo słabe widowisko. Jadąc na pierwszy lepszy koncert lub event plenerowy jest się świadkiem o wiele zacniejszego widoku ;) Projekcja PIWO - cóż są to rzeczy przygotowane przez studentów. Na mnie nie robią wrażenia światełka zmieniające się w oknach. Dla młodych ludzi nic ciekawego. Stracony czas.
~K_asia 19-01-2011 15:18
Impreza super. Jedno było do kitu - zabezpieczenie imprezy jeśli chodzi o bezpieczeństwo!!! i toalety. Na moich oczach, na środku Placu Piastowskiego grupa bandziorów w kaprurach skopała leżącego na ziemi człowieka. Zero reakcji jakichkolwiek służb porządkowych.
~Ciepliczanka 20-01-2011 2:54
do~`K_asia. Jeżeli chodzi o zabezpieczenie imprezy, to organizatorzy się postarali, ale nie mieli wpływu na reakcje służb. SM jest nieruchliwa, i najchętniej wlepialiby tylko mandaty, za co się tylko da... Byłam świadkiem jak organizatorzy poinformowali patrol SM właśnie o tym zajściu, o którym piszesz... Wcale im się nie spieszyło i dopiero jak starszy Pan powiedział im parę słów (których nie będę powtarzać), to się ruszyli... Wiem, że wszystko było zorganizowane tak jak powinno być, a że nie wszyscy wypełniają swoje obowiązki tak jak powinni, to już nie do końca zależy od organizatorów. Aha i toalety też były, tylko może w tym tłumie nie każdy mógł do nich dotrzeć...
~Asaliah 20-01-2011 19:51
To nieważne kto organizuje,mam to w d....ważne że ludziom sie podobało
~szmer 21-01-2011 20:55
Impreza bomba, zdjecia jak zwykle MASAKRA!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group