Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2435
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stróże prawa w „mundurach” Mikołaja

Wiadomości: REGION LWÓWECKI
Wtorek, 8 grudnia 2009, 13:55
Aktualizacja: 13:56
Autor: KAM
Fot. KPP
Policjanci z Lwówka Śląskiego odwiedzili dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych we Wleniu. Towarzyszył im także strażnik miejski z Wlenia. Funkcjonariusze przekazali też pluszowe maskotki Chrześcijańskiemu Ośrodkowi Rehabilitacyjnemu „Eden” w Lwówku Śląskim.

We Wleniu funkcjonariusze w pierwszej kolejności odwiedzali dzieci z przedszkoli, a następnie ze szkół we Wleniu i w Pilchowicach. Rozdawali dla wszystkich słodycze, na cukierki załapali się także przypadkowi mieszkańcy gminy, którzy w tym czasie spotkali funkcjonariuszy.

– Mikołajkowa akcja miała na celu przybliżenie i pokazanie najmłodszym, ze policjant czy strażnik miejski to ich przyjaciel, do którego zawsze można się zwrócić ze swoim problemem – mówi oficer prasowy KPP w Lwówku Śl. Marek Madeksza.

Akcja rozdawania cukierków w gminie Wleń odbyła się dzięki lokalnym samorządowcom i sponsorom, którzy zakupili dla dzieci słodycze. Policjanci z Lwówka zainicjowali też zbiórkę pluszowych maskotek, które Chrześcijańskiemu Ośrodkowi Rehabilitacyjnemu „Eden” dostarczali mieszkańcy i sami policjanci. Placówka od kilkunastu lat pomaga dzieciom z ubogich rodzin z Lwówka i gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

wupe 8-12-2009 16:15
święty mikołaj na głowie nosił MITRĘ a nie to co na głowach mają funkcjonariusze ze zdjęć. te ich czapki to noszą krasnale (ew.pajace)
~Mikołaj 8-12-2009 17:54
heh bez Urazy ale ten po lewej przypomina mi znanego polityka! z całym szacunkiem dla obydwu Panów! :)
~:P 8-12-2009 18:28
ten od lewej to tusk?
~DOLNOŚLĄZAK 8-12-2009 18:39
A ten w środku to chyba urzędnik straży miejskiej. Taki spasiony widać, że siedzi za biurkiem przy komputerku. W pogoni za przestępcą może nabawić się zadyszki
*piipi* 8-12-2009 19:20
~BRAVO .. dla Policji ! ~ ..Akcja,która pomoze przełamac strach ..do *fajnej przyjazni!
~ 8-12-2009 19:44
To profanacja munduru , moim zdaniem przełożony tych policjantów powinien podac się do dymisji
~Lwówecki 9-12-2009 7:45
Lwówecki Donald Tusk :) Pierwszy od lewej :) "(...) atakują klony, będą ich miliony..." LOL, dobrze, że to nie klon Lecha, lub Jarka - braci K. To byłaby już przesada. Lepszy taki Lwówecki Donald niż Leszek czy Jarek :)
~Jokerr 9-12-2009 10:50
Sama akcja nie budzi żadnych zastrzeżeń, wręcz nawet akceptację takiego postępowania, tym bardziej, że w zeszłym roku, jeleniogórscy policjanci popisali się podobnym wyczynem, jednak swoimi intencjami raczej ubliżyli tym co takie paczki wręczono, bo wytypowano do paczek dzieci najbiedniejsze, swoim postępowaniem narazili te dzieci na szykany i pośmiewisko ze strony rówieśników (nie wiem może w tym roku powtórzono ten wyczyn w J.G ?). Tutaj obdarowanie wszystkich ma całkiem inny wymiar, jednak mundur funkcjonariusza jest w pewnym sensie odnośnikiem powagi i szacunku jakie winno oddać tym ludziom społeczeństwo, a założenie czapki pajaca do takiego munduru, choćby intencje były najszczersze, to mimo wszystko taka sytuacja wytwarza olbrzymi niesmak i budzi skojarzenia, że ci ludzie są zawsze tacy jak w tej chwili wyglądają. Myślę, że właściwym rozwiązaniem byłoby jakby jeden z tych panów ubrał się w stój mikołaja a pozostali wystąpili z pełna powagą i szacunkiem jaka wymagana jest w noszeniu munduru. Ale to jest tylko moja ocena, może ja nie nadaję się już do tego społeczeństwa ?
~promila666 9-12-2009 13:09
haha vkoncu ich ubrali jak trzeba ........jeden dzien v roku rozdaja prezenty a przez reszte dni okradaja nas pajace

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group