Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1933
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stres prawie na serio

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 4 kwietnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 4 kwietnia 2006, 21:26
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Nie było tak źle, poszło dobrze – powiedzieli nam szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10. We wtorek pisali ogólnopolski sprawdzian dla uczniów, którzy kończą naukę w podstawówkach.

– Baliśmy się wypracowania z polskiego i zadań z matematyki – przyznali szóstoklasiści. Ale skończyło się na strachu: polecenia nie okazały się aż tak trudne.
Tematem przewodnim było życie pszczół. Na ten temat uczniowie musieli napisać wypracowanie.

Jak zapewniają nauczyciele, młodzi ludzie do testów przygotowywali się od września i przećwiczyli wiele próbnych wariantów tego egzaminu. Uczniowie podczas próbnych testów, zorganizowanych podobnie jak prawdziwy sprawdzian, rozwiązywali ten sam test, z którym ich starsi koledzy zmagali się rok temu.

Egzamin był obowiązkowy, ale jego wynik nie będzie miał wpływu na oceny, które pojawią się na świadectwach szóstoklasistów. Za to liczba uzyskanych punktów może zdecydować o tym, do jakiego gimnazjum dostaną się absolwenci podstawówek.

Nieobecność na teście uniemożliwi uczniom ukończenie podstawówki. Ci, którzy z różnych przyczyn nie mogli we wtorek napisać egzaminu, podejdą do testu w czerwcu.

– To egzamin, który uświadamia zarówno dzieciom, nauczycielom, jak i rodzicom, czego uczeń się nauczył przez sześć lat – mówią pedagodzy. Jeśli wynik będzie kiepski, przyszły gimnazjalista będzie musiał się sporo napracować w nowej szkole.

Podczas egzaminu obowiązywały surowe rygory: nie można było mieć nic oprócz przyborów do pisania. Do sali, w której uczniowie pisali test, nikt obcy nie miał prawa wstępu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

~Absolwent 4-04-2006 13:27
pozdrowienia dla 10, uczniow i pana Lewinskiego
~Maura 4-04-2006 13:42
Uważam- jako rodzic i jako nauczycielka- ze test na koniec VI klasy to kompletne nieporozumienie. Dzieciaki tylko stresują się i to zupełnie niepotrzebnie. Do gimnazjum i tak pójdą- bo muszą.A elitarne gimnazja swój egzamin wstępny i tak przeprowadzą (w żeromie już był) A lista przyjętych do "jedynki' zamknięta była PRZED ogłoszeniem wyników testu- w każdym razie tak właśnie było gdy mój syn tam się dostał.A program naprawczy dla szóstoklasistów, którzy od wrzesnia będą gimnazjalistami w RÓŻNYCH gimnazjach? czysta abstrakcja.
~lol 4-04-2006 14:32
jaki lol o nie nie nie nie :P:P foty super hahaha :Pnawet ja na nich jestem ostro ;D
~MoNiCzKa 4-04-2006 14:35
Mam nadzieje ze poszlo dobrze;) ahh moja dawna szkola:D tyyyle sie tam dzialo;) Pozdrawiam uczniow nauczycieli oraz absolwentow:D:D:*:*
~jaa 4-04-2006 18:01
Dzieci raczej się nie bały... Za to nauczyciele i rodzice przeżywali wszystko za nie... I trzeba było???
~UczEnnIcA... :P 4-04-2006 18:09
He he... te$cik nie byl taki trudny.... chcociaz zadanie z polaka (otwarte) bylo ..... straaaaaszne... :P ale ogolnie spox... Pozdro dla tych co dzi$ pisali a szczególnie tych loodkof z fot (oczywiscie ja tam jestem) LOL PoZdRO :*
~UcZeNnIcA 2 :D 4-04-2006 18:41
ooo tak rodzice panikowali ze szoook!! Moja mama np... karteczki z liscikami i powodzenia i oczywiscie teksty typu "wczesniej wstan zjedz porzadne sniadanie" itp... booojku a ogólnie nie bylo zle.... bylo wrecz faajnie heh .... lol2 pozdro dla loodzi z sp 10.... faajnie ze ten pan zawital do nas ... niech pan czesciej wpada.... ZAPRASZAMY hehe :*
~grono pedagogiczne 4-04-2006 19:03
uwazam tak samo jak Maura - te test to taki biurokratyczny wymysl jak wiekszosc oswiatowych wymyslow - aby dac robote oswiatowym urzednikom co siedza i .... (wiadomo co robia) w stolek, nic to zupelnie nie wnosi poza stresem dla uczniow - polska szkola bedzie zdrowa jak te bande urzednikow oswiatowych sie nagoni do orania pola! a takich nierobowz tytulem nauczyciela to jest cala masa zapewniam
~<lol> TaKa <lol> 4-04-2006 19:46
Te$cik nie był taki trudny. I chyba bardziej przejmowali sie tym rodzice i nauczyciele niż uczniowie, ale i tak looz. No i jeszcze zdjątka są - dobrze że w necie a nie w gazetce. Pozderko dla wszystkich z !0 (w tym dla nauczycieli) :*
~Bob 5-04-2006 15:45
Nauczyciele się denerwowali- oczywiście przecież chodzi o ranking szkół. Szkoda, że jak zwykle wszystko kosztem uczniów i ich rodziców
~osiłek 5-04-2006 16:49
teścik na ogół był wkorzo
~SwEEt DziEwCZynKa 12-04-2006 10:24
No NiE No WeŹCie NaS TrzEbABYŁo Na FoTCe UMieŚciĆ... NaS SzKoŁę NuMBeR TWo=Pp 6c i moŻe 6b xDxD A TeSt ByŁ naweT ŁaTwY... TyLKo MaTma Do BaNi!! PzDr.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group