Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5249
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strefowe eliminacje o bezpieczeństwie

Wtorek, 13 maja 2014, 7:58
Aktualizacja: 7:59
Autor: 112
Jelenia Góra: Strefowe eliminacje o bezpieczeństwie
Fot. KMP Jelenia Góra
Na terenie Zespołu Szkół Technicznych „Mechanik” w Jeleniej Górze odbyły się eliminacje strefowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego” – eliminacje strefowe. Turniej był skierowany do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Eliminacje strefowe wygrali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Gierałtowie oraz uczniowie z gimnazjum w Bolesławcu. Zwycięzcy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich.

Organizatorami tego przedsięwzięcia jest : Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze, ZST „Mechanik” oraz Automobilklub Karkonoski w Jeleniej Górze.

Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze zarówno pieszych, jak i kierujących.

Turniej ma charakter wieloetapowy. Eliminacje przeprowadzane są na etapie szkolnym, powiatowym, strefowym, wojewódzkim i zakończone zostaną finałem ogólnopolskim.

- W eliminacjach strefowych wzięli udział uczniowie z czterech szkół podstawowych oraz trzech gimnazjów z byłego województwa jeleniogórskiego. Konkurs składał się z dwóch części: jazdy sprawnościowej po torze przeszkód i testu z wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, i sytuacji na skrzyżowaniu – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1155
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group