Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Poniedziałek, 4 maja
Imieniny: Moniki, Władysława
Czytających: 10920
Zalogowanych: 85
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnik miejski, jak dzielnicowy

Niedziela, 1 marca 2015, 14:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 marca 2015, 18:11
Autor: UM Jelenia Góra
Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry zadecydował o korekcie działalności Straży Miejskiej, polegającej na podziale poszczególnych części miasta na kwartały, które będą pod opieką konkretnych strażników. Ich praca zostanie zorganizowana podobnie, jak policjantów dzielnicowych. Zakres działalności strażników będzie zgodny ze statutem SM.

- W najbliższym czasie strażnicy i ich przełożeni będą odwiedzać „swoje” ulice, przedstawiać się lokatorom, zasięgać informacji o najważniejszych problemach, którymi – zdaniem mieszkańców – powinna się zająć w tych konkretnych miejscach Straż Miejska – informuje rzecznik Urzędu Miasta Cezary Wiklik.

Mieszkańcy otrzymają podczas tych wizyt pełną informację o możliwościach kontaktu telefonicznego, by w koniecznych przypadkach mogli prosić o interwencję. Intencją tej zmiany jest przede wszystkim nawiązanie osobistego, bezpośredniego kontaktu strażnika z mieszkańcami konkretnego kwartału miasta w dłuższym czasie.

Film Telewizji StrimeoTV

Sonda

Te imiona noworodków królowały w marcu 2026 r. w Jeleniej Górze. Które byście wybrali?

Oddanych
głosów
778
Zofia
37%
Rozalia
14%
Julia
35%
Mia
14%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Ile pieniędzy potrzebujesz na emeryturę?
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
112
Pijana rowerzystka potrącona na przejściu
 
Aktualności
Biało–czerwony Plac Ratuszowy
 
Aktualności
Kaczki nad Balatonem w Jeleniej Górze – ich ulubiony czas
 
Aktualności
Rajdowy pisk opon i walka o sekundy
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group