Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 9015
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę

Niedziela, 25 grudnia 2016, 7:49
Aktualizacja: 7:51
Autor: SM/Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Strażnicy miejscy ujęli nietrzeźwego kierowcę
Fot. Straż Miejska
Wczoraj (24.12) około 12.30 do dyżurnego Straży Miejskiej w Jeleniej Górze wpłynęło zgłoszenie, że w budynku przy ulicy Bacewicz grupa młodych osób dewastuje ozdoby świąteczne i próbuje włamać się do piwnicy. Gdy strażnicy przybyli na miejsce wandale opuścili budynek i odjechali nissanem.

- Strażnicy otrzymali od mieszkańców numery rejestracyjne pojazdu oraz informację, że kierowca, podobnie jak inni, pił alkohol. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania auta po ulicach Zabobrza. O zdarzeniu poinformowany został dyżurny Komendy Miejskiej Policji. Przy ulicy Różyckiego strażnicy zauważyli poszukiwany pojazd. Kierowca próbował uciekać gwałtownie skręcając i często zmieniając pasy ruchu. Kiedy jednak strażnicy dali sygnał do zatrzymania, zatrzymał pojazd – informuje rzecznik SM w Jeleniej Górze Artur Wilimek.

Funkcjonariusze zablokowali przejazd i nakazali kierowcy wyłączenie silnika. Z auta wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejscu w ciągu kilkudziesięciu sekund zjawił się patrol policji, który podjął dalsze czynności.

Kierujący nissanem 31-letni mieszkaniec Jeleniej Góry został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Miał blisko promil i wartość ta rosła. Jego pojazd został odholowany na parking strzeżony. Pasażerowie po wylegitymowaniu i rozmowie na temat zachowania w budynku, oddalili się z miejsca zdarzenia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group