Wtorek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 14606
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy miejscy przed przeprowadzką

Czwartek, 22 stycznia 2009, 16:54
Aktualizacja: 16:56
Autor: Angela/Mar
Jelenia Góra: Strażnicy miejscy przed przeprowadzką
Fot. Mar
Przenosiny jeleniogórskiej straży miejskiej z budynku znajdującego się na zapleczu ulicy Pijarskiej do nowej siedziby przy Armii Krajowej zapowiadane były już w ubiegłym roku. Jak się dowiedzieliśmy, remont nowej siedziby SM potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

W budynku prawie ukończono pierwszy etap prac, w ramach którego wymieniono instalacje wodne, elektryczne, CO i kanalizację oraz wyremontowano pomieszczenia piwniczne, parter oraz dach. Wymieniono też okna.
Piwnica została pogłębiona o 70 cm i zaadaptowana na pomieszczenia socjalne strażników, gdzie znajdą się szatnie i prysznice.
- Na wyremontowanym już parterze znajdą się pomieszczenia przeznaczone na monitoring, przyjmowanie interesantów, centralę ewidencji pojazdów i kierowców, a także dyżurka i pomieszczenia dla strażników – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Obsługi Technicznej urzędu miejskiego.

Prace pochłonęły dotychczas około 550 tysięcy złotych.
- Był to najtrudniejszy i najbardziej pracochłonny etap, wykonano pomieszczenia, które będą naszą wizytówką, utrzymaną w wysokim standardzie - mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej.
- Do środy skończymy ostatnie prace wykończeniowe, w łazienkach i szatniach – powiedział nam kierownik budowy Jacek Sieja – teraz będziemy czekać na rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie drugiego etapu prac, do którego przystąpiła również nasza firma.

Po zatwierdzeniu budżetu miasta na bieżący rok, zostanie rozpisany przetarg na wykonanie drugiego etapu prac, w ramach których wyremontowane zostaną pomieszczenia na 1 i 2 piętrze. Na pierwszej kondygnacji swoją siedzibę będzie miało miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na drugim piętrze znajdzie się administracja straży miejskiej, czyli księgowość i sekretariat.

- Nie ma konieczności odnawiania całej elewacji budynku bo trzyma się ona całkiem dobrze, dlatego będzie tylko uzupełniona tam, gdzie odpadły fragmenty tynku – mówi Dumycz.
Drugi etap prac kosztować ma około 595 tysięcy złotych. Zakończenie wszystkich prac i przeprowadzka straży miejskiej jest natomiast zaplanowana na przełom czerwca i lipca.

- Remont był zaplanowany na dwa lata i w takim czasie jest prowadzony, więc wszystko przebiega zgodnie z planem – mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
826
Tak
10%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
2%
Nigdy sobie nie zrobię
27%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
14 lat do mistrzyni
 
Aktualności
Lodowisko lada dzień
 
112
Gigantyczny korek
 
112
Z drogi śledzie, ciężarówka jedzie
 
112
Autobus w rowie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group