Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 3318
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strażnicy miejscy przed przeprowadzką

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 22 stycznia 2009, 16:54
Aktualizacja: 16:56
Autor: Angela/Mar
Fot. Mar
Przenosiny jeleniogórskiej straży miejskiej z budynku znajdującego się na zapleczu ulicy Pijarskiej do nowej siedziby przy Armii Krajowej zapowiadane były już w ubiegłym roku. Jak się dowiedzieliśmy, remont nowej siedziby SM potrwa jeszcze co najmniej kilka miesięcy.

W budynku prawie ukończono pierwszy etap prac, w ramach którego wymieniono instalacje wodne, elektryczne, CO i kanalizację oraz wyremontowano pomieszczenia piwniczne, parter oraz dach. Wymieniono też okna.
Piwnica została pogłębiona o 70 cm i zaadaptowana na pomieszczenia socjalne strażników, gdzie znajdą się szatnie i prysznice.
- Na wyremontowanym już parterze znajdą się pomieszczenia przeznaczone na monitoring, przyjmowanie interesantów, centralę ewidencji pojazdów i kierowców, a także dyżurka i pomieszczenia dla strażników – mówi Tomasz Dumycz, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych i Obsługi Technicznej urzędu miejskiego.

Prace pochłonęły dotychczas około 550 tysięcy złotych.
- Był to najtrudniejszy i najbardziej pracochłonny etap, wykonano pomieszczenia, które będą naszą wizytówką, utrzymaną w wysokim standardzie - mówi Jacek Winiarski, zastępca komendanta Straży Miejskiej.
- Do środy skończymy ostatnie prace wykończeniowe, w łazienkach i szatniach – powiedział nam kierownik budowy Jacek Sieja – teraz będziemy czekać na rozstrzygnięcie przetargu na wykonanie drugiego etapu prac, do którego przystąpiła również nasza firma.

Po zatwierdzeniu budżetu miasta na bieżący rok, zostanie rozpisany przetarg na wykonanie drugiego etapu prac, w ramach których wyremontowane zostaną pomieszczenia na 1 i 2 piętrze. Na pierwszej kondygnacji swoją siedzibę będzie miało miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na drugim piętrze znajdzie się administracja straży miejskiej, czyli księgowość i sekretariat.

- Nie ma konieczności odnawiania całej elewacji budynku bo trzyma się ona całkiem dobrze, dlatego będzie tylko uzupełniona tam, gdzie odpadły fragmenty tynku – mówi Dumycz.
Drugi etap prac kosztować ma około 595 tysięcy złotych. Zakończenie wszystkich prac i przeprowadzka straży miejskiej jest natomiast zaplanowana na przełom czerwca i lipca.

- Remont był zaplanowany na dwa lata i w takim czasie jest prowadzony, więc wszystko przebiega zgodnie z planem – mówi zastępca prezydenta Jerzy Łużniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

piipi 22-01-2009 17:25
..*piekna chalupka i ten *fajny balkonik !!.Pasuje to wszystko do Naszych Fajnych Jelonkowych Straznikow !.
~portier 22-01-2009 18:41
balkonik najlepszy :) komendant stażniczków będzie mógł na nim przemawiać :D
~xyz 22-01-2009 19:03
A co będzie teraz robił Adaś czy będzie pilnował samochodów straży miejskiej a morze dostał inny etat
~iga 22-01-2009 19:15
Mam pytanie: czy będzie jakiś podjazd dla niepełnosprawnych i matek, ojców z wózkami?
~>>>??????<<<<< 22-01-2009 19:29
550 tys i jeszcze nie zrobione? toż za to dom można postawić, nawet widzę podłóg nie wymienili
~ 23-01-2009 5:27
piękne zdjęcia!
~anty s.m. 23-01-2009 8:06
dla mnie to najlepiej jakby się wyprowadzi gdzieś do puszczy,ani razu mi nie pomogli,raz prawko zabrali i 2x blokada i to między innymi z moich pieniędzy sie utrzymują.A jest powiedzenie ''nie ucina sie ręki ,która cię karmi'' lub podobnie co nie zmienia przesłania tegoż zwrotu.
~aaalllleeee jaja 23-01-2009 8:14
przecież żaden strażnik miejski się nigdy w pracy nie spocił (chyba że szarpał się z blokadą zakładaną na koło) więc po co im prysznice???
kwakwa 23-01-2009 16:03
do anty s.m. i alejaja... my tez płacimy podatki np. na zasiłki dla takich jak wy,prawko to zabiera policja a jakbyście nie stawali jak c...y, to i blokady byśmy nie założyli, zapraszam do nas do pracy po "łatwe i niepotliwe pieniądze" zobaczymy ile czasu wytrzymasz (o ile spełnisz wymogi przyjęcia i zdasz egzaminy) do iga uważam,że to bardzo dobre pytanie i przedmiotowy podjazd będzie wyglądał tak,jak w pobliskim komisariacie policji...
~do anty s.m 23-01-2009 16:29
Pomyśl to nie boli zanim zaczniesz kłamać. Prawka nie zabiera SM.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group