Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9829
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażnicy miejscy na monotonię nie narzekają

Środa, 5 kwietnia 2017, 8:23
Aktualizacja: 8:38
Autor: UM
Jelenia Góra: Strażnicy miejscy na monotonię nie narzekają
Fot. Archiwum
Co robią strażnicy miejscy poza blokowaniem kół samochodów niewłaściwie zaparkowanych? – Blokowanie kół jest wąskim marginesem pracy strażników. Za to rozmaitość interwencji niekiedy szokuje – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W minionym tygodniu np. strażnicy zostali poproszeni o pomoc we włamaniu się do mieszkania, którego właścicielka postawiła obiad na kuchence gazowej i zatrzasnęła klucze od swego mieszkania wewnątrz. Patrol asekuracyjnie wezwał straż pożarną, ale jednocześnie odszukał córkę właścicielki mieszkania, mającą drugi komplet kluczy i udało się uniknąć zniszczeń.

Funkcjonariusze SM odbyli też rozmowę z rodzicami nastolatki, która – wraz z kolegami – bawiła się w rzucanie z wysokiego piętra balonów wypełnionych wodą. Przechodniom, którzy byli ofiarami tej zabawy niespecjalnie się owa rozrywka podobała.

Były też interwencje na ogrodach działkowych, bo zaczęło się tam intensywnie porządkować spalanie śmieci i suchej roślinności. Strażnicy uświadamiali sprawcom, że ich rodziny lub znajomi w tym samym czasie uskarżają się na zadymienie utrudniające oddychanie.

Jeleniogórscy miejscy strażnicy ustalili i zidentyfikowali złodzieja sklepowego, który korzystając z tego, że sprzedawcy w niektórych sklepach są przez moment zajęci innymi klientami, kradł co mu w ręce wpadło. Nadto w ośmiu przypadkach udzielali pomocy przechodniom, którzy zasłabli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group