Poniedziałek, 14 czerwca
Imieniny: Elizy, Michała
Czytających: 5730
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strażak ochotnik z Kromnowa uratował staruszkę

Piątek, 25 marca 2011, 15:57
Aktualizacja: 21:23
Autor: Angela
86–letnia mieszkanka Kromnowa o mało nie straciła życia wskutek pożaru, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek w jej mieszkaniu na pierwszym piętrze. Dym i ogień zauważyła córka poszkodowanej mieszkająca na parterze, którą w nocy obudził pies. Starsza pani życie zawdzięcza funkcjonariuszowi miejscowej OSP.

Jako pierwsza na miejsce dojechała sześcioosobowa grupa ochotników z Kromnowa. Jeden ze strażaków wszedł do płonącego budynku bez urządzenia ochraniającego drogi oddechowe, którego ochotnicy nie posiadają. Wyniósł on nieprzytomną staruszkę na zewnątrz budynku.

Strażacy reanimowali kobietę do chwili przyjazdu pogotowia ratunkowego, które zabrało poszkodowaną do szpitala. Poza ochotnikami, przez ponad trzy godziny budynek gasiło siedmiu strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Jeleniej Górze. Spłonęło mieszkanie, w którym pojawił się ogień. Pozostałą część domu strażakom udało się uratować. Obiekt zabezpieczali policjanci, którzy patrolowali miejscowość.
– Biegli z zakresu pożarnictwa prowadzą czynności, które mają ustalić przyczynę i okoliczności pożaru – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Z kolei około godziny 8.00 rano w Karpaczu przy ul. Partyzantów 5 płonął dwupiętrowy pustostan. Akcja strażaków trwała ponad trzy godziny. Z żywiołem walczyło sześciu funkcjonariuszy PSP. Spłonęła klatka schodowa i drewniane schody oraz część stropu. W płonącym budynku nikogo nie było. Przyczyn pożaru i strat, jakie spowodował ogień, jeszcze nie ustalono.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group