Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 8282
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sosnówka: Strażacy zabiegają o kolejny defibrylator

Wtorek, 27 sierpnia 2019, 11:18
Aktualizacja: Środa, 28 sierpnia 2019, 7:57
Autor: WAC
Sosnówka: Strażacy zabiegają o kolejny defibrylator
Fot. OSP Sosnówka
Strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Sosnówce rozpoczęli akcję społeczną na rzecz zakupu dla ich wsi defibrylatora. Docelowo chcieliby, aby takie urządzenia trafiły do wszystkich miejscowości w ich gminie.

Na wyposażeniu jednostki OSP Sosnówka znajduje się już jeden defibrylator, który trafił w ręce strażaków ochotników w czerwcu ubiegłego roku, a został kupiony z Funduszu Sprawiedliwości, prowadzonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Przez długi czas sprzęt, który na co dzień jest nie miał okazji być użyty jest jednak potrzebny. Strażacy przekonali się o tym kilka tygodni temu. Wtedy to w gabinecie stomatologicznym w budynku OSP u jednego z pacjentów nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Druhowie będący w budynku natychmiast przystąpili do akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem defibrylatora AED znajdującego się na wyposażeniu samochodu ratowniczo-gaśniczego Scania. Dzięki zastosowaniu urządzenia ratownikom udało się wygrać walkę o życie. Przytomnego już pacjenta zespół ratownictwa medycznego przetransportował do szpitala.

Nasz defibrylator na stałe jest zamontowany w wozie bojowym, którym strażacy jeżdżą na akcje.Dlatego chcielibyśmy, aby z funduszu sołeckiego zostało zakupione kolejne urządzenie, które trafiłoby w miejsce ogólnodostępne – mówi prezes OSP Sosnówka Bartłomiej Nykiel. - Będziemy do tego przekonywać innych mieszkańców naszej miejscowości. Koszt nowego defibrylatora to około 4500 tysięcy złotych. Docelowo chcielibyśmy, aby takie aparaty trafiły do wszystkich miejscowości w gminie i znalazły w obiektach użyteczności publicznej. Do tej pory w Podgórzynie i okolicach są jedynie trzy defibrylatory i wszystkie znajdują się na wyposażeniu jednostek OSP - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

6
86%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
14%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wjechałeś kiedykolwiek w dziurę w ulicy, a później musiałeś coś naprawiać u mechanika?

Oddanych
głosów
66
Tak
76%
Nie
14%
Było blisko...
11%
 
Głos ulicy
Wielka dziura – wjechałem w nią 2 razy
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
UB i SB w wersji cyfrowej
 
Inne wydarzenia
Przekroczył granice, skandal w Dubaju!
 
Kultura
Ponad Churami w Sobieszowie
 
Turystyka
Perełka odzyskuje blask – hotel Sanssouci w Karpaczu
 
Kultura
Sanie rogate – wczoraj i dziś
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group