Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 10023
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Strażacy walczyli z pożarami traw

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 14:05
Aktualizacja: 14:06
Autor: WAC
Nie pomagają przestrogi, apele ani nawet zagrożenie karą. Wraz z poprawą pogody uaktywniły się osoby nielegalnie wypalające trawy.

W ciągu ostatniej doby strażacy w powiecie jeleniogórskim kilkanaście razy byli wzywani do płonących łąk i nieużytków. Suche trawy paliły się między innymi w Jeleniej Górze, przy ul. Lubańskiej i Spółdzielczej, w Kostrzycy, Miłkowie, Małej Kamienicy i Borowicach. Na szczęście w żadnym, z tych przypadków ogień nie zagrażał zabudowaniom ani obszarom leśnym.

Strażacy przypominają, że kto wypala łąki, pastwiska, nieużytki, rowy, pasy przydrożne, szlaki kolejowe, trzcinowiska lub szuwary – podlega karze aresztu albo grzywny. Interwencje straży pożarnej do wypalania traw i nieużytków, bezmyślnie wywołanych przez człowieka, generują ogromne koszty, które mogłyby być przeznaczone na inne cele.

Wypalanie traw i nieużytków rolnych prowadzi do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się ognia na skutek czego powstają pożary, które bezpośrednio zagrażają życiu ludzi oraz prowadzą do szkód materialnych, niszczenia roślin i zabijania zwierząt

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group