Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5354
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażacy świętowali

Niedziela, 20 maja 2018, 10:12
Aktualizacja: Niedziela, 27 maja 2018, 6:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Strażacy świętowali
Fot. Przemek Kaczałko
W sobotę (19.05) na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyły się oficjalne uroczystości z okazji Dnia Strażaka – były odznaczenia, awanse oraz przekazanie wozu dla jeleniogórskiej jednostki.

Obchody rozpoczęły się 4 maja, kiedy to w Dniu Świętego Floriana odbyła się msza w kościele Św. Wojciecha. Wczorajsza uroczystość na Placu Ratuszowym rozpoczęła się od powitania przybyłych gości, w tym wiceminister edukacji Marzeny Machałek, posłanki Zofii Czernow i przedstawicieli władz miasta, ale najważniejszymi uczestnikami byli strażacy z Jeleniej Góry i okolic, którzy przy tej okazji odebrali nominacje na wyższe stopnie służbowe, medale, odznaki i nagrody samorządowców dla wyróżniających się strażaków.

Wydarzenie było okazją do prezentacji i uroczystego przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego na podwoziu Scania, który dzięki wsparciu Miasta Jeleniej Góry będzie służyć w JRG 1. Pojazd poświęcił nowy kapelan strażaków - ks. Stanisław Bakes. Po zakończeniu uroczystości wszyscy chętni mogli udać się na poczęstunek - był to strażacki żurek. Zgromadzeni jeleniogórzanie podziwiali również orkiestrę dętą z OSP Piechowice. W grudniu 2017 r. strażacy otrzymali nowoczesny wóz z drabiną, która służy w akcjach, a więc to kolejny zrealizowany projekt ze wsparciem unijnym, który poprawi poczucie bezpieczeństwa.

Jak powiedział Radosław Fijołek – komendant Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze, strażakom z okazji ich święta można życzyć przede wszystkim tylu powrotów, co wyjazdów i równie dużego zaufania i szacunku wśród społeczeństwa, jakim cieszą się obecnie.

Za kilka dni PSP ma otrzymać kolejny samochód ratownictwa technicznego z rządowego programu modernizacji, a w planach jest jeszcze pozyskanie drugiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki przy ul. Sudeckiej, który będzie sfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego, Komendy Wojewódzkiej PSP, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Miasta Jeleniej Góry, Powiatu Jeleniogórskiego oraz gmin powiatu.

W trakcie oficjalnych wystąpień przedstawicielki parlamentu zwróciły szczególną uwagę na „narybek”, czyli Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. - Swoją służbą pokazujecie, że warto się poświęcać i ma to sens. Dziękuję za to, co robicie dla ludzi – powiedziała Marzena Machałek, wiceminister edukacji. Były też słowa szacunku i uznania oraz gratulacje dla wyróżnionych podczas uroczystości. - Jest to okazja do podziękowania strażakom z PSP i OSP za ich codzienną służbę, gotowość 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu przez 365 dni w roku – powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego Marek Kamiński, który zwrócił też uwagę, że oprócz sprzętu – inwestuje się dużo w szkolenia strażaków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group