Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 7992
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Strażacy seniorom – możesz pomóc!

Wtorek, 1 grudnia 2020, 15:24
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Strażacy seniorom – możesz pomóc!
Fot. Przemek Kaczałko
Strażacy Kotliny Jeleniogórskiej wyszli z inicjatywą wsparcia seniorów tuż przed Wigilią. Ochotnicze Straże Pożarne z naszego regionu będą zbierać żywność, chemię i nowe ubrania, a po 18 grudnia dostarczą paczki do starszych, często samotnych osób...

Prowadzący facebookową stronę Strażacy Kotliny Jeleniogórskiej wraz z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej poinformowali dzisiaj (1.12) na konferencji prasowej o rozpoczęciu akcji na rzecz osób potrzebujących z naszego regionu. W akcję włączyło się 16 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

Od 1 do 18 grudnia będziemy zbierać pokarmy długoterminowe, chemię i inne produkty dla potrzebujących seniorów. W tych ciężkich czasach są zdani sami na siebie, dlatego chcemy im pomóc - powiedział Marcin Urbaniak z OSP Rybnica. - Nie zbieramy pieniędzy, tylko dary w formie produktów - mogą to być m.in. mąka, makarony, cukier, jajka, ziemniaki, wszelkiego rodzaju warzywa, a także ubrania takie jak szlafrok, pidżama, kapcie - ważne, żeby były nowe. Mogą to być również pampersy dla dorosłych, czy artykuły chemiczne - dodał M. Urbaniak.

Aktualnie wytypowano ok. 20 osób beneficjentów, ale jeśli akcja spotka się z dużo większym odzewem, strażacy zwrócą się do urzędów gmin, ośrodków pomocy społecznej o wytypowanie potrzebujących. Część jednostek ma możliwość przechowywania produktów.

Akcję wspierają OSP Bukowiec, OSP Kromnów, OSP Kopaniec, OSP Rybnica, OSP Wojcieszów, OSP Borowice, ale w tych jednostkach nie ma możliwości gromadzenia darów. Pozostałe jednostki, gdzie można dostarczać dary to: OSP Stara Kamienica, OSP Siedlęcin, OSP Miłków, OSP Janowice Wielkie, OSP Karpacz, OSP Szklarska Poręba, OSP Łomnica, OSP Czernica, OSP Dziwiszów, OSP Jelenia Góra Jagniątków, OSP Piechowice, OSP Jeżów Sudecki, OSP Podgórzyn, OSP Jelenia Góra Sobieszów

Wymienione jednostki w godzinach od 18:00 do 20:00 będą stacjonowały w swoich siedzibach i zbierały produkty - powiedziała Natalia Barszczewska z OSP Łomnica. - Strażacy zawsze niosą pomoc i chętnie przyłączyli się do akcji. Znamy ludzi, którzy potrzebują pomocy - dodała strażaczka z Łomnicy.

Akcja odbywa się pod patronatem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.

Wspieramy inicjatywy, które są skierowane do naszego społeczeństwa. W miarę naszych możliwości postaramy się ich wesprzeć - powiedział Krzysztof Zakrzewski, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

To kolejny przykład współdziałania strażaków z PSP i ochotników.

Twoja reakcja na artykuł?

15
65%
Cieszy
4
17%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
510
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group