Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2634
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Strażacka piłka wodna na Jeleniogórskich Błoniach

Niedziela, 26 lipca 2015, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 lipca 2015, 7:51
Autor: Przemo/Natalia
Jelenia Góra: Strażacka piłka wodna na Jeleniogórskich Błoniach
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (25.07) odbyły się w Jeleniej Górze jedyne w swoim rodzaju zawody piłki wodnej. W turnieju brało udział dziewięć czteroosobowych drużyn strażackich. Do walki stawały dwie, wygrywała ta, która przeniesie piłkę za pomocą strumienia wody na stronę przeciwnika.

Na zawodach mieli się pojawić strażacy z Czech i Niemiec, lecz z powody wichur nie dojechali.

Do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn z powiatu jeleniogórskiego oraz jeden z Rębiszowa. Zasady gry były proste – na boisku w kształcie prostokąta strażacy przepychali prądami wody piłkę w kierunku krótszego boku – gdy piłka go dotknie, zaliczany jest gol.

- Jest lato, więc myślę, że wszyscy z przyjemnością spędzili tu czas. Każdy został schłodzony – powiedział Andrzej Ciosk, oficer prasowy PSP w Jeleniej Górze.

W finale wystąpiły trzy zespoły – zagrał każdy z każdym. Po zaciętej rywalizacji, w tym „złotym golu” w dogrywce z Jagniątkowem, zwycięstwo zapewniła sobie drugi rok z rzędu ekipa OSP z ul. Wiejskiej. W spotkaniu o drugie miejsce Jagniątków gładko ograł OSP Rębiszów.

Już drugi rok mamy taką fajną zabawę, ale są to jednocześnie ćwiczenia, strażacy ćwiczą trzymanie przy wysokim ciśnieniu przy pożarach, węża razem z prądownicą – zaznacza kapitan zwycięskiej ekipy Stanisław Ogrodowczyk. Wygraliśmy drugi rok z rzędu, Wiejska górą – to coś wspaniałego – dodał przedstawiciel OSP Raszyce z ul. Wiejskiej.

Dla zwycięzców przygotowano piękne puchary, a dla wszystkich uczestników zawodów pamiątkowe medale.
Organizatorem całego wydarzenia był Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group