Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8793
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Straż Graniczna sprawdza osoby na kwarantannie

Czwartek, 19 listopada 2020, 10:23
Aktualizacja: 10:23
Autor: SG
Region: Straż Graniczna sprawdza osoby na kwarantannie
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej realizują od 30 października nowy, dodatkowy obowiązek. Na mocy zmiany do rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obok Policji kontrolują osoby, które przebywają na obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG realizują te kontrole od końca października. W tym okresie skontrolowali prawie 5 tysięcy osób. Patrole składają się z funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy podobnie jak Policja sprawdzają, czy osoby, które mają obowiązek przebywania pod wskazanym adresem na kwarantannie czy w izolacji domowej, ten obowiązek respektują. Przez ten czas funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kilkanaście osób, które nie zastosowały się do obowiązkowej kwarantanny. Dane tych osób przekazane zostały Policji, która prowadzi w związku z tym dalsze czynności.

| Pomimo obecnego stanu epidemicznego związanego z koronawirusem SARS-CoV-2, funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w dalszym ciągu realizują ustawowe zadania spoczywające na naszej formacji m.in. zapobiegają i zwalczają nielegalną migrację oraz przeciwdziałają przestępczości transgranicznej, w dalszym ciągu prowadzą kontrole pobytu cudzoziemców oraz ich zatrudnienia na terenie naszego kraju, przeprowadzają wywiady środowiskowe dotyczące cudzoziemców, które zlecane są przez wojewodów. Wszystkie te czynności oczywiście realizowane są z zachowaniem szczególnej ostrożności dot. reżimu sanitarnego - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

15
41%
Cieszy
15
41%
Hahaha
2
5%
Nudzi
1
3%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
902
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group