Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Straszydło do rozbiórki

Audio

Czytaj na głos

Autor: Komar 1 min czytania

Ekipa budowlana częściowo rozebrała w sobotę nieużytkowany budynek przy ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze. Dom kupiony w latach dziewięćdziesiątych przez prywatnego właściciela od lat popada w ruinę.

reklamy
reklamy

Właściciel mieszkający gdzieś w Polsce nigdy nie interesował się losem swojej nieruchomości. Ta tymczasem przez lata służyła jako melina dla miejscowych pijaków i i narkomanów.
Podczas libacji, jesienią ubiegłego roku „dzicy” mieszkańcy domu zaprószyli ogień. W efekcie spłonął dach i część pomieszczeń. Straż pożarna ledwo uratowała wtedy sąsiedni budynek przed rozprzestrzenieniem się ognia.

Na razie miasto zleciło rozebranie elementów budowlanych zagrażających przechodniom i samochodom, które bez ustanku przejeżdżają obok ruiny. Niewykluczone, że gmina przejmie za jakiś czas budynek, wywłaszczając właściciela za niezapłacone podatki oraz koszty poniesione na zabezpieczenie oraz rozbiórkę budynku.
Do tego czasu straszydło nie będzie niebezpieczne, ale urody miastu nie doda.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka