Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 10350
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Straszny skwer

Piątek, 24 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 24 marca 2006, 11:41
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Straszny skwer
Fot. Maciej
Na ludzi, którzy palą papierosy na śródmiejskim trakcie, przeklinają i śmiecą, skarżą się mieszkańcy stolicy Karkonoszy. Dzieje się to nie tylko na przerwach przed Zespołem Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 przy ulicy 1 Maja.

– Młodzież okupuje sąsiednie ławki i brudzi – napisał do nas okoliczny mieszkaniec, który prosi o niepodawanie nazwiska. Jego zdaniem papierosy to jeden z uczniowskich grzeszków. – Bywa, że popijają piwko i tanie wino – dodaje.

Sam skwer nie ma dobrej sławy. Popołudniami w miejsce uczniów pojawiają się ludzie z marginesu społecznego. Dochodzi do bójek. Przechodnie z pozoru atrakcyjny plac blisko cerkwi omijają jak najszybciej. Turyści pokazują skwerek palcami jako swoisty, jeleniogórski folklor.

Nie brakuje narzekań na strażników miejskich. – Przechodzą obojętnie i nie reagują! – skarżą się ludzie. Innego zdania jest Jacek Winiarski, zastępca komendanta SM. – Mamy tam specjalne punkty sprawdzania obecności patroli – mówi. Sytuacja poprawiła się. – Kiedyś znacznie częściej dochodziło na skwerku i przy szkole do dewastacji i awantur niż dziś – podkreśla J. Winiarski.

O porządek stara się też dbać szkoła. Nie może zakazać palenia papierosów tym uczniom, którzy są pełnoletni. Nieletnich amatorów tytoniu ściga policja. Często spisywani są tam ci uczniowie, którzy spożywają alkohol kupiony w pobliskich sklepach.
Oficjalnie w Jeleniej Górze obowiązuje zakaz picia alkoholu i palenia papierosów w miejscach, które nie są do tego przeznaczone.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
887
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
Kultura
Wykłady pani profesor i pana doktora
 
Kultura
Pokój zwierzeń w BWA
 
Aktualności
Festyn w Mysłakowicach
 
Karkonosze
Śnieżka – widokowo najlepsza miejscówka w Polsce?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group