Środa, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 2295
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION KRAJ: Strajk na kolei zawieszony. Podpisano porozumienie

Piątek, 26 sierpnia 2011, 7:53
Aktualizacja: 7:53
Autor: Angela
Kolejarze Przewozów Regionalnych nie będą strajkować w najbliższy weekend. Wczoraj przed północą podpisano porozumienie. Po długich rozmowach doszło do ugody między związkowcami, a zarządem spółki.

Jeszcze kilka dni temu kolejarze zapowiadali, że jeśli ich negocjacje z zarządem spółki Przewozy Regionalne nie przyniosą oczekiwanych rezultatów przeprowadzą kolejny 48-godzinny strajk w najbliższy piątek i sobotę.

Jednak wczoraj po długich rozmowach osiągnięto kompromis. Związkowcy m.in. wywalczyli 120 zł podwyżki od sierpnia br., 130 zł od lipca przyszłego roku oraz ewentualne kolejne 30 zł podwyżki od początku 2013 r., ale tylko w przypadku jeśli sytuacja finansowa firmy będzie dobra. 15 września ma się odbyć szczyt kolejowy z udziałem ministra infrastruktury.

Kolejarze żądali podwyżek w kwocie 280 zł. Obydwie strony przyznały, że poszły na kompromis dla dobra pasażerów. Związkowcy podkreślają jednak, że nie odwołują strajku, ale zawieszają go do czasu spełnienia przez zarząd obiecanych postulatów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group