Wtorek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6804
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strajk, a co z maluchami?

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 26 kwietnia 2019, 6:03
Aktualizacja: Sobota, 27 kwietnia 2019, 5:29
Autor: WAC
Fot. WAC
Co mają zrobić z dziećmi w czasie trwającego strajku nauczycieli rodzice przedszkolaków? – pyta pani Natalia z Jeleniej Góry. Dla starszych dzieci miasto przygotowało propozycje różnych zajęć na ten czas. Tymczasem o maluchach zapomniano.
Kilka dni temu znowu przeczytałam SMS z przedszkola o następującej treści: "Dyrektor Przedszkola informuje, iż w dniach 24-26.04.2019 za zgodą organu prowadzącego zawiesza zajęcia dydaktyczne, opiekuńcze i wychowawcze w naszej placówce, w związku z podjęciem akcji strajkowej przez pracowników przedszkola i informuje pani Natalia.
Jeśli się nie mylę, organem prowadzącym jest Prezydent Miasta Jeleniej Góry. Dlatego chciałabym zapytać pana prezydenta, co my rodzice mamy z dziećmi zrobić? Skoro odwołuje zajęcia, to niech tym maluchom coś zorganizuje, zaplanuje zajęcia poza przedszkolem - apeluje Czytelniczka. - Tymczasem ze strony władz miasta cisza. Ta sytuacja jest chora i trwa już ponad dwa tygodnie. W wielu miastach akcja strajkowa odbywa się tylko w szkołach, ale u nas pan prezydent wyraża zgodę na zamknięcie przedszkoli. Proszę niech wyjaśni, co mają począć rodzice, którzy nie mają co zrobić ze swoimi dziećmi. Niektórzy nie mogą iść na urlop opiekuńczy, bo prowadzą własne działalności - dodaje pani Natalia.

Niestety, mimo prób, nie udało nam się porozmawiać na ten temat z prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem.

Godząc się na zawieszenie zajęć dydaktycznych przez dyrektora danej placówki oświatowej lub wychowawczej organ prowadzący, czyli Prezydent Miasta Jeleniej Góry czyni to na podstawie ustawy w sprawie bezpieczeństwa i higieny w publicznych i niepublicznych szkołach i placówkach – wyjaśnia naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Paweł Domagała. - Dzieje się tak, gdyż podczas strajku dyrektorzy nie dysponują odpowiednią wymaganą prawem liczbą pedagogów, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo. Akcja strajkowa pracowników oświaty toczy się według przepisów o rozwiązywaniu sporów, więc nie ma możliwości nakazania komukolwiek podjęcia pracy. O przystąpieniu, zawieszeniu lub odstąpieniu od protestu decyduje komitet strajkowy w danej placówce - informuje Paweł Domagała.

Dodajmy, że na czas protestu miasto zorganizowało dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym zajęcia w placówkach kulturalnych, sportowych i muzealnych. Z młodszymi dziećmi jest kłopot, gdyż podczas protestu samorząd nie ma w dyspozycji pedagogów, z uprawnieniami do opieki na przedszkolakami. W tej sytuacji rodzicom pozostaje skorzystanie z pomocy babci lub innych członków rodziny, wykorzystanie urlopu opiekuńczego, wynajęcie opiekunki lub też wzięcie malucha do pracy. Na szczęście wobec oświadczenia Związku Nauczycielstwa Polskiego o zawieszeniu akcji strajkowej ten trudny dla nich okres już się kończy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
15%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
4%
Nudzi
2
4%
Smuci
20
37%
Złości
22
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (77) Dodaj komentarz

~A co z wypłatami? 26-04-2019 6:12
Okazuje się bowiem, że wypłacenie pensji pedagogom za czas strajku jest nielegalne. I pretensji do Pana Łużniaka prosze nie mieć. Tak Jelenia Góra wybrała, a wiadomo było jaką opcję Prezydent reprezentuje.
~ping-pong 26-04-2019 6:52
do: ~A co z wypłatami? (6:12)
A wypłaty za co? Za "niepracę", zwiedzanie galerii i pochód po rynku w promieniach wiosennego słońca? Z drugiej strony skoro Prezydent obiecał.... może swoją pensję sceduje na fundusz tej pokrzywdzonej grupy pracowniczej?
~xq 26-04-2019 7:24
do: ~A co z wypłatami? (6:12)
Nauczyciele dali się rozegrać i zostali wykorzystani przez PO.Pan Luzniak realizował instrukcje płynące z centrali PO.Wydajac zgodę na zamykanie szkół i dając niejasne komunikaty o wypłacie za czas strajku pośrednio go przedłużał.Ponadto uniemozliwal tym samym podjęcie pracy przez nauczycieli nie popierających takiej formy protestu.Kurator oświaty również wykazał się biernością można by powiedzieć za zapadł się pod ziemię.W sumie okazało się że jest zbędny a fundusz kuratorium to jeden worek oswiatowy
~T*E*J*O 27-04-2019 2:50
do: ~xq (7:24)
Niby takie te nauczyciele wyedukowani a dali się POKO wydymać jak młode leszcze 😂 POKO dopiero powstało a już ma rzesze tępych wyznawców,😂
~Kl 26-04-2019 9:30
do: ~A co z wypłatami? (6:12)
Tak bardzo popierali całe grono pedagogiczne cala ta grupa zorganizowana luzniak czernow prezesi spółek wierska na placu ratuszowym bajtlowali ludzi że pomogą a teraz wielka figa
~ 26-04-2019 22:06
do: ~A co z wypłatami? (6:12)
Wiadomo jaką opcję , narzekającą że 500 plusy nie pracują ale jednocześnie nie rozwiązującą problemu z przedszkolami i żłobkami
~ 26-04-2019 6:23
Pseudo pedagogów co strajkowali nic to nie obchodzi.Tylko płaczki potrafią gadać jak im zle a ja Bobrze jest w biedronkach pracować.To niech ida do pracy do marketu w czym problem na ich miejsce jest wielu innych co nie ma znojomości i nie może się dostać do pracy w szkole lub przedszkolu państwowym.
~Oli 26-04-2019 22:27
do: ~ (6:23)
Dzikie tłumy pchają się do pracy w szkole lub przedszkolu....za 1800 zl. Do biedry nie pójdą to praca dla ludzi bez wykształcenia, niewykwalifikowanych. Sam tam pracuj. Nauczyciel sobie poradzi, skończy kolejne studia lub po prostu się przekawlifikuje... Ty bedziesz zawsze miał g..wniana robote
komentarz usunięty
~Z. Michalski 27-04-2019 22:36
odpowiedź na usunięty komentarz
To niech się przekwalifikuja jak nam kiedyś kazali matko bcy
~lesław 26-04-2019 6:33
P. Łużniak to słuszna opcja.Dzieci co z nimi , nieważne . ważne że jest bałagan, może uda się pucz. Pewnie będzie strajkował razem z KOD. To lubi.
~Polska to prowincja 26-04-2019 11:18
do: ~lesław (6:33)
Prawdziwa Polska to Polska prowincjonalna, to Polska należąca do tępego księdza, lokalnego biznesmena-cwaniaczka i partyjnego karierowicza ze „struktur”. W tym świecie konstytucja warta jest tyle co stara gazeta, unijna flaga tyle co szmata do podłogi, a nauczycielka wyborców PiS to „baba”, i to niezbyt robotna, leniwa, wygodna.
~ping-pong 26-04-2019 14:42
do: ~Polska to prowincja (11:18)
Zieeeew... pewnie przepisałeś to co Wybiórcza codziennie sączy do twojego otępiałego mózgu? Nawet zacząłeś w to wierzyć?
~inge 5-05-2019 21:44
do: ~Polska to prowincja (11:18)
Jesteś CZŁOWIEKU z nienawiści,lecz się póki jest nadzieja
~ 26-04-2019 6:50
Taki hejt na nauczycieli, ani słowem nikt nie zająknie się nad dewastacją polskiego systemu oświaty. Niszczycielskie tornado jakie sprawiła Zalewska tylko po to aby mniej rozgarnięci Polacy głosowali na Zakompleksionego Karła Wiecznie Głodnego Władzy Za Wszelką Cenę Kosztem Narodu.
~xq 26-04-2019 7:07
do: ~ (6:50)
Ty za to masz chyba kompleks małego czlonka
~Aaa 26-04-2019 7:47
do: ~ (6:50)
Nikt z tych pseudonauczycieli i politycznych związków nie płakał za bardzo jak wprowadzali gimnazja, egzaminy po każdym etapie nauczania (po trzeciej, szóstej klasie), godziny karciane. Teraz się obudziliście. W jednych wiadomościach mówicie że polska młodzież na tle światowym posiada ogromną wiedzę, a w następnych że jest zapaść edukacji. I oczywiście jest zapaść, bo w szkołach uczą przeważnie mierni pedagodzy, nieodpowiedzialni i mściwi. Dzieci są silne swoją chęcią zdobycia wiedzy i rodzicami, którzy ich wspierają. Czas najwyższy przewietrzyć szkoły, zmienić lub całkiem usunąć Kartę. Strajkiem otworzyliście oczy niedowiarkom i pokazaliście prawdziwe oblicze. Dla nauczycieli liczy się tylko kasa.
~PiS lekceważy kobiety 26-04-2019 10:53
do: ~Aaa (7:47)
Odbieram postawę rządu jako postawę lekceważenia kobiet. Bo polska kobieta wg PiS ma przede wszystkim rodzić dzieci i chodzić do kościoła, a pracować to, owszem, ale raczej „po godzinach” i dla przyjemności. A szkoła ma wychowywać do wiary i patriotyzmu, więc panie nauczycielki powinny być skromne i pokorne, jak przystało na kobietę, na matkę, na Polkę, na podwładną, na osobę, której „państwo dało szansę wykazania się i spełnienia swych aspiracji zawodowych”
~O! 26-04-2019 15:26
do: ~Aaa (7:47)
Egzaminy cząskowe to dopust Boży, czy sygnał ostrzegawczy? Dobrze jest traktować je , jako te sygnały ostrzegawcze. Żeby się sukcesem w przyszłosci nie zadławić. Bo będzie to kosztowne.Moja osoba przytaczała już pod innymi tego typu info. sytuację gdy gimek z średną 6,0 zalicza egzaminy tylko na 40 proc. Jeżeli celujący zaliczał tak, to jak zaliczyli koledzy z jego klasy z 2 czy 3 ?Tych wiadomości, niestety ,nie mam.
~O! 26-04-2019 15:34
do: ~Aaa (7:47)
W kwestii zapaści w edukacji, wierzę profesorom dydaktykom, którzy uważają,że polscy nauczyciele w przypadku nauk ścisłych prezentują całkiem dobrą wiedzę przedmiotową, ale umiejętności przekazu wiedzy, dydaktyka, leży pod z...łym Azorkiem.Pokrywa się to z moimi doświadczeniami ,jako rodzica x2.Co z tego, że szkolny chemik zna chemię kwantową, jeśli nie potrafi nauczyć dzieci w szkole podstawowej najprostszych reakcji chemicznych. Co z tego , ze matematyk rozwiązuje różniczki, jeżeli w nauczaniu podstawowym nie umie przekazać najprostszych reguł dot. dodawania ?
~Prawda nasza i prawda wasza 26-04-2019 18:59
do: ~Aaa (7:47)
Propisowska prawica zaprezentowala "badania" opublikowane przez portal wPolityce.pl, wg których działania Broniarza popierało jedynie 27 proc. badanych. Sondaż w dniach 19-24 kwietnia przeprowadziła firma Social Changes. Jej prezesem jest Marek Wojciech Grabowski. Jest on jednocześnie prezesem Fundacji Mamy i Taty oraz współinicjatorem Ruchu 4 Marca – oba podmioty działają w ruchu pro-life i anty-LGBT. Jak można tak się zeszmacić?
~Berke 26-04-2019 7:51
do: ~ (6:50)
Ale tu chodzi o przedszkola. ..wstyd dla Miasta i przedszkola ..nie każdy ma babcie która może zająć się dzieckiem i nikt o tym nie pomyślał. ..to nie są pedagodzy! !! ..
~ 26-04-2019 22:48
do: ~Berke (7:51)
no to będziesz miała dzień ojca babci matki o 12:30.gwiazdki ,czy inne pierdy ak samo.
~ 26-04-2019 23:36
do: ~Berke (7:51)
dodładnie, a z racji tego że to duże miasto to dużo osób musiało się tu przeprowadzić (w mniejszych miejscowościach 0 perspektyw i na dodatek wykluczenie komunikacyjne) żeby w ogóle mieć pracę, więc babcia/dziadek gdzieś daleko w odległej wiosce/miasteczku, a wstyd dla tego miasta i to ogromny to to że na całe miasto jest tylko 1 państwowy żłobek - no i niech nikt nie chrzani że "pińcet-plusy nie pracujo" a po co mają pracować ? żeby całą wypłatę wywalić na opiekunkę bo do żłobka lub przedszkola ciężej zapisać dziecko niż dostać się na prestiżowe studia i szybciej komisja wojskowa upomni się o dziecko niż miejsce w żłobku się znajdzie ?
~Rt 26-04-2019 6:58
Artykuł spóźniony o tydzień.
~Ben 26-04-2019 6:58
Strajk przerwany będzie od soboty, żeby nauczyciele zdążyli wrócić z wyjazdów do poniedziałku.
~Zoja 26-04-2019 13:49
do: ~Ben (6:58)
Idiota
~Wąski 26-04-2019 21:40
do: ~Zoja (13:49)
Nauczycielka
~gazom 26-04-2019 7:25
Co prawda mowa tutaj o przedszkolakach ale czy w dalszym ciagu organizowane są wyjazdy na tzw. zieloną szkołę
~rd 26-04-2019 7:48
do: ~gazom (7:25)
jeżeli dzieci od września zbierały pieniądze na zieloną szkolę to trzeba je karać za dbałość nauczycieli.
~Rt 26-04-2019 7:36
W obecnej sytuacji dyrektorzy powinni się zastanowić nad wycieczkami tzw. zielonymi szkolami, a pomyśleć o nadrobieniu materialu przez dzieci.
~rd 26-04-2019 7:47
do: ~Rt (7:36)
a za co są winne dzieci, może przeprowadzić ankiety czy były za strajkiem, może zapytać się rodziców. Tak zależało im na uczniach.
~rd 26-04-2019 7:44
Szanowni rodzice nauczyciele robią zawieszenie strajku do września bo gdyby dalej kontynuowali to przepadłyby wakacje. Większość tych strajkujących i tak przebywa na zwolnieniu bo stracą wypłatę. Może włodarz poda ilu ze strajkujących przebywało w tym czasie na zwolnieniu ilu chciało pracować ale włodarz zamknął szkoły przedszkola to pytania do radnych może zadadzą je Włodarzowi Naszego Miasta.
~RB 26-04-2019 7:54
do: ~rd (7:44)
Ten wysyp zwolnień u pedagogów powinien być zweryfikowany przez odpowiednie władze. Może jakaś epidemia panuje? Trzeba się zastanowić przed puszczeniem dzieci do szkoły, bo mogą się zarazić np. pazernością, nieodpowiedzialnością, bezwzględnością i lenistwem.
~Ex 26-04-2019 8:16
Temat nie na czasie, przecież od jutra protest będzie zawieszony
~wer 26-04-2019 8:25
Pedagodzy i pedagogowie i cała reszto, która mnie niewłaściwie "wykształciła"!!!! Mam przeszło 40 lat i nie pamiętam aby za mojego życia nauczyciel dobrze zarabiał... Skoroście tacy mądrzy i wykształceni, to CZEMU u diabła (do którego nic nie mam) strajkujecie???? Skoro nawet taki bałwan jak ja przez całe życie wie, że nauczyciel zarabia MAŁO i na godne wynagrodzenie nie ma co liczyć?! Skoro jesteście tacy mądrzy, to zmieńcie pracę. I nie mówcie, że nie wiedzieliście na jakie uposażenie możecie liczyć na stanowisku nauczyciela...
~kk 26-04-2019 8:44
do: ~wer (8:25)
To już się dzieje, wiesz ilu absolwentów uniwersytetu (wydział matematyki) podjęło pracę w szkole w tym roku szkolnym? - 0 -
~Au 26-04-2019 8:54
do: ~kk (8:44)
Próbowałeś kiedyś dostać się do szkoły na etat nauczyciela? Bez tzw.”pleców” nie masz co liczyć. Ja próbowałem.
~ 26-04-2019 14:19
do: ~kk (8:44)
A masz wiedzę o tym, ile szkół w JG poszukuje matematyka ?Fizyka, chemika ? Bo ja nie wiem i... nie chce mi się tego szukać. Podnosisz larum , to może i tę podstawową wiedzę posiadasz ?Nawet jeśli takie ogłoszenie wisi, to jest tak skonstruowane, aby nieobsadzone godziny , mogły zostać w rodzinie tj. rozpisane na aktualnie zatrudnionych nauczycieli jako , rozumiem, nadgodziny.I wiem to od... nauczycieli ! Gdyby wystąpił rzeczywisty brak nauczycieli, nie byłoby tych szachermacher z wcześniejszym przechodzeniem na emerytury,żeby ustąpić miejsca przy korycie.
~ 26-04-2019 22:44
do: ~ (14:19)
https://ogloszenia.jelonka.com/index.php?mod=main&scr=one&id=1545666
~aa 26-04-2019 8:54
do: ~wer (8:25)
Taka prawda. Ja wiedziałam na co się piszę i pensja mi nie przeszkadza. Mam za to inne przywileje. Coś za coś. A tu nagle moi koledzy po 15, 20 latach pracy obudzili się, że mało zarabiają...
~ 26-04-2019 12:36
do: ~wer (8:25)
Mogę szanowną osobę zapewnić,że 20 lat przed jej urodzeniem, też nauczyciel miał mniej ,niż średnia krajowa.Ale cieszył się poważaniem i jak zawsze uczyciel nie płacił za to ,że dorabiał na korkach, podatku. Odważam się na słowo ZAWSZE, bo nie mam w pamięci nikogo takiego, który by takie podatki płacił.Pójdzmy dalej wstecz w czasie, wiem, bo rodzina uczycielska, na wskroś, w II RP też uczyciel był nisko opłacany , ale miał prestiż u warstw niższych , bo u wyższych to już nie. A przed II RP, też uczyciel nie zarabiał wysoko bo wiadomo.No i to było miejsce, to uczycielstwo ,gdzie spotykały się dzieci upadłej szlachty i bogatszych chłopów czy mieszczan.Od zarania nauczyciel w Polsce takiej czy siakiej nie był kimś, był tylko służbą.
~Gór dur 26-04-2019 9:06
Apropo's nauczania matematyki - to proszę wskazać szkoły gdzie matematyki faktycznie uczy ktoś po studiach matematycznych. Większość to nauczyciele po podyplomowce z matmy, którzy w Liceum wcale nie blyszczeli. To samo tyczy się większości przedmiotów, oprócz języków. Przedszkolanki starają się, ciągną zainteresowania a w szkołach wszystko niszczą. . A teraz powiem Wam nauczyciele szkół podstawowych co za waszymi plecami mówią o was i stajkowaniu, wasi dyrektorowie. Otóż sami uważają, ze w swojej placówce może mają z 3,4 prawdziwych pedagodow, a reszta to zwykle lenie. Wam tego nie powiedzą, ale mówią innym. Jesteście zawistni, leniwi, roszczeniowi. A bajki o wycieczkach, wywiadówkach i przygotowaniach możecie sobie opowiadać. Dostaniecie więc propozycje : dla leni 18 h i pensja jak do tej pory. A dla chcących pracować, 24 h i pensja pożadna. Zobaczymy wtedy. A póki co do pracy. I nie wylewac swoich frustracji na dzieci, bo rodzice dopiero mogą was naprostować.
~ 26-04-2019 9:37
Przedszkola były zamknięte, bo tam pracują nauczyciele, a nie ciocie i inne opiekunki:P
~pff 26-04-2019 9:38
No tooo gruboo. Bombelek nie mógł pójść na dotowane przez miasto kilka godzin w przedszkolu i "pani Natalia" przytruchtała na jelonka.com z żalami.Jakoś inni rodzice ogarniają temat.W mieście jest mnóstwo przedszkoli prywatnych, opiekunek i placowek paraprzedszkolnych. "Pani Natalia " rodziny zadnej nie ma ? Komuchy pisowskie, pogięło was kompletnie.Nie potraficie samodzielnie funkcjonowac ?
~Ja 26-04-2019 10:56
do: ~pff (9:38)
Fakt, pani Natalia powinna siedzieć w domu i brać zasiłki, żeby szanowny "pff" i tak narzekał.
~Ooo 26-04-2019 11:59
do: ~pff (9:38)
Oddając dziecko do przedszkola podpisujesz umowę, wypełniasz ja opłacając co miesiąc pobyt dziecka plus wyżywienie w moim przypadku około 300zł, dzięki temu jesteś w stanie funkcjonować samodzielnie, czasy babć się zakończyły przez podniesienie wieku emerytalnego i odebraniu wcześniejszych emerytur za warunki szkodliwe. W tym przypadku dyrekcja nie wywiązuje się z podpisanej umowy i tyle
~ 26-04-2019 13:04
do: ~pff (9:38)
No to gruboo. Przypadek Pani Natalii, i in. można potraktować wręcz po kapitalistycznemu : płacę ( najmniej 300 zeta) i żądam !Nie wiem, bo funkcja moja rodzicielska razy dwa i odpowiedzialność uległa prawnie wygaszeniu,czy rodzice z przedszkolami podpisują jakieś umowy cywilno -prawne. Ale nawet tylko, chyba, regularne oplacanie przedszkola uprawnia ją do żadań.Nie mam zielonego pojęcia czy jest to możliwe, ale moja osoba nie zdzierżyłaby czegoś takiego,że płaci a ją dymają, poszukałaby innych niezadowolonych i wydymanych, weszłaby w spór zbiorowy z p. Lużniakiem i dla zasady wyegzekwowałaby odszkodowania za poniesione straty w wyniku niedotrzymania umowy.Pan Lużniak kasiorkę ma, pieniądze są, zamiast do kieszeni nierobów uczycielskich za czas strajku, to niech przekaże je na zniwelowanie strat poniesionych przez inne osoby, które nie są stroną w tych strajkach. Po kapitalistycznemu. Jest zapłata ,MUSI być wykonana usługa opłacona.
~ 26-04-2019 15:11
do: ~ (13:04)
Oooooo w pff komuszek się odezwał ! Sorry kryptokomuszek. To za komuny można było wszystkiemu zaradzić w czynie społecznym. To za komuszków solidarnie tj. styropianowo ponosiło się koszty, tego,że ktoś chciał żyć lepiej a potem przeskoczywszy przez mur odkopuje drabinę i solidarnych ma w żopie. Teraz się buli. Pieniądzem.Nawet własnej matce, babci ,cioci czy nawet, starszemu dziecku. Nic za darmo. Kapitalistycznie. A jak się nazywa ktoś, kto dwa razy buli za to samo? Tak delikatnie : łoś, f...r ?
~PiS uwielbia prostactwo 26-04-2019 10:34
PiS udowodnił, że pogarda dla nauczycieli i szydzenie z ich słusznych żądań jest dobrą metodą walki ze strajkiem. Wyborcy PiS w znakomitej większości to ciemni, prości i naiwni ludzi, lekceważący edukację i nie szanujący pracę kobiet. Właśnie na Jelonce elektorat PiS obrzuca obelgami nauczycieli. Ten sam elektorat PiS uwielbia zamordyzm i rządy silnej ręki . Władza za ciemnotę myśli, bo ciemnota wtedy nie musi. Ciemniak, nieuk znów stanie po stronie reżimu.
~ping-pong 26-04-2019 10:44
do: ~PiS uwielbia prostactwo (10:34)
O jaśnie oświecony kodziarzu, my niegodni twej aury, nadajemy się jedynie do gnoju, powinniśmy jeść spleśniały chleb i zapijać wodą z kałuży.... Ileż nienawiści i pogardy dla 'ciemniaków', pewnie jakiś obozik koncentracyjny byś chętnie zbudował, tolerancie?
~O.o. 26-04-2019 11:31
do: ~PiS uwielbia prostactwo (10:34)
Ty jestes prostakiem powiedz mi co PO zrobilo przez te lata ja ci powiem gowienko dlaczego wtedy Broniaz nie strajkowal idioto a nie proponowali zadnej podwyzki hatfu z nauczycielemi nie zalune ich
~ 26-04-2019 12:08
do: ~PiS uwielbia prostactwo (10:34)
Nie przepadam za obecnymi rządami, przedostatnich i jeszcze bardziej zamierzchłych, też nie mam w dobrej pamięci, ale prostactwo, ciemniactwo i żałosne niedouctwo aktualnej służby uczycielskiej jak nigdy w historii /mi znanej/ nie było tak widoczne.Nawet nauczyciele pochodzący z ludu,I pokolenie inteligenckie, rodem z PRL nie byli tak głupi ,jak obecni. A wręcz przeciwnie, zdają mi się być gruntownie przeszkoleni. Aktualni nauczyciele zdają mi się być pieszczoszkami PO, pupilkami i owocem pewnego giertycha.Kontrole NIK, w sprawie nauczania nauk ścisłych wykazały niedouctwo i indolencję szanownej kasty dawców korków za godziwe pieniądze.NIK działa pod potrzeby PiS, ktoś powie / może tak, może nie, głowy uciąć sobie nie dam /. Dydaktycy w randze prof. alarmują,że 2/3 zdolności uczniów do nauk ścisłych marnowane jest przez NAUCZYCIELI nauczania podstawoego i średniego. Czy ktoś z was lubi, jak ktoś inny bije was w rogi ? Tak ? Gratuluję ! Bo możecie się rodzice swoich dzieci tak właśnie czuć, kiedy pedagog ? cichcem defrauduje zdolności twojego dziecka.
~T*E*J*O 27-04-2019 3:37
do: ~PiS uwielbia prostactwo (10:34)
Nie ciemniaku,PIS swoich wyborców nie ruch.... w przeciwieństwie do was. PiS spełnia obietnice wyborcze dlatego wygrywa 😏
~Amon 26-04-2019 10:58
Niecha teraz ZUS sprawdzi zasadność wystawienia zwolnień dla wszystkich nauczycieli przebywajacych na zwolnieniach w czasie strajku
~Co byłoby gdyby 26-04-2019 11:35
Co by było , gdyby ... rodzice ,wszyscy , wzięli dzieciaczki za rączki i poprowadzili do ratusza, na czerwony dywanik p. Lużniaka ? Nasłałby swoje zomo, do rozpędzenia nielegalnej wycieczki ?
użytkownik facebook 26-04-2019 11:39
No rychło w czas....
użytkownik facebook 26-04-2019 11:51
Magda Biela dokładnie :D
użytkownik facebook 26-04-2019 12:06
Przecież podobno strajk się kończy. WTF?
~kk 26-04-2019 12:21
Ja już przestaję was rozumieć, tych co to obwiniają nauczycieli za wszystko, ośmieszają, wyszydzają i radzą strajkować w wakacje. Z jednej strony pałacie oburzeniem, że kosztem uczniów ten strajk, że nie wolno nauczycielom zostawiać ich na czas egzaminów bo to ich psi obowiązek, a z drugiej strony częśc z was natychmiastowo by ich pozwalniała za to, że ośmielają się upomnieć o swoje, pozostali proponują się zwolnić i szukać innej pracy. To jak to jest, są ci nauczyciele w końcu potrzebni, czy nie? Zdecydujcie się. Bo niby głupie, niepotrzebne pasożyty, ale mają pracować. W sensie chcecie, żeby ludzie, którymi szczerze pogardzacie uczyli wasze dzieci?
~ 26-04-2019 13:24
do: ~kk (12:21)
"W sensie" a cóż to za forma stylistyczna?
~O! 26-04-2019 15:13
do: ~ (13:24)
O, widzę,że ofiary polonistów uwagę minusują. Chyba nie bardzo łapią o co chodzi. Za mądre to ,za mądre!
~ping-pong 26-04-2019 13:35
do: ~kk (12:21)
Raczej w sensie, aby byli sprawiedliwie traktowani w stosunku do innych. Nie są specjalną kastą, może nie zarabiają kroci, ale mają mnóstwo przywilejów jakich nie znajdziesz w innych profesjach. Tak więc albo pozostajemy przy obecnym stanie, albo tniemy przywileje, narzucamy więcej godzin i podwyższamy płace
~ 26-04-2019 15:01
W sensie chcecie,/ no własnie, który nauczyciel nauczył tego typu wypowiedzi ?/ to ja wypowiadam się tylko jako podatnik, który nie chce aby jego podatki marnowane były przez nierobow i oszustów, więc zdecydowanie nie chcę. Dla jasności nie mam dzieci szkolnych. Juz. I jak ze wszystkim, wszystko zależy jak leży albo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Podejrzewam,ze z twojego punktu siedzenia/ mama, tata, rodzeństwo to uczyciele ?/widzi się korzyści jakie mają dostać nauczyciele. Proszę pamiętać ,że pieniądze nie spadają z drzewa i nie są niczyje,że jeśli je dostanie jedna grupa to inna ich mieć nie będzie. Czy nauczyciele zasługują na szacunek ?Odpowiedz sobie sam/a czy oszuści zasługują na szacunek.Kim jest ktoś , kto nie płaci podatków a powinien/ korki !/? Bez oporów nazywam tego oszustem. Prawda jest taka,że nie każdy uczyciel jest oszustem, bo nie każdy daje korki. Znam takich co dają i nie płacą a nie znam takich co dają i płacą.W kwestii kompetencji, można oprzeć się o raporty NIK i statystyki z egzaminów gimn., ósmoklasisty, maturalnych, poczytać co o nauczaniu podstawowym i średnim mówią prof. dydaktyki.Kompetencje nauczycieli odbijają się w sukcesach/porażkach ucznia. Vide statystyki. Wyniknie z nich wprost,że 40 proc, nauczycieli to ci wspaniali, bardzo dobrzy,dobrzy i solidni tj. trója plus. Pozostali to 1,2, 3 . Średnio: mierny plus ?Wracamy więc do początku. Wstystko zależy jak leży. I od punktu siedzenia. I widzenia. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chce się ponosić rosnące koszty miernot ? Przepraszam, miernot plus !
użytkownik facebook 26-04-2019 15:11
Jakieś bicie piany niepotrzebne przez Jelonke
użytkownik facebook 26-04-2019 18:37
Czy Jelonka to taki propagandowy szmatławiec z czerwonej doliny?
użytkownik facebook 27-04-2019 1:11
Taaaa... dokłanie, czerwone dupolizy.
~ 26-04-2019 19:11
A teraz kochani rodzice macie przegwizdane ,ale powodzenia...
~--- Gosia 26-04-2019 19:37
Nie wszystkie nauczycielki strajkowaly więc dyrektorka mogła otworzyć chociaż jedną grupę Panie Łużniak i Pani Natalko:)
~ten 26-04-2019 19:41
Panie prezydencie, czas zacząć zwalniać nauczycieli którzy w czasie strajku byli na wagarach. Strajk polegał na przebywaniu w miejscu pracy pełnych 8 godzin a nie godzin które były w panie przy tablicy.
~Druga strona medalu... 26-04-2019 21:22
A może rozliczyć tych, którzy nie strajkowali, nie zajmowali się dziećmi, wychodzili ze szkoły wcześniej niż powinni, a pensyjka wpłynie na konto, w przeciwieństwie do strajkujących? Nie mówiąc o tym, że w ich przekonaniu nie strajkują w imię dobra dzieci"!
~cmok przez papierek 28-04-2019 19:46
do: ~Druga strona medalu... (21:22)
No t0\o do dzieła ! Donosiki donieść !
~ 26-04-2019 21:23
sam to wymyśliłeś?
~ 26-04-2019 21:24
to do tego z 19:41
~Bambo 26-04-2019 23:42
Czytając większość tych komentarzy przypomina mi się - trochę zapomniana piosenka zespołu "Turbo"., pt. : "Dorosłe dzieci" - "Nauczyli nas regułek i dat. Nawbijali nam mądrości do łba. Powtarzali, co nam wolno, co nie. Przekonali, co jest dobre, co złe. Odmierzyli jedną miarą nasz dzień. Wyznaczyli czas na pracę i sen. Nie zostało pominięte już nic. Tylko jakoś wciąż nie wiemy, jak żyć! Ref.: Dorosłe dzieci mają żal, Za kiepski przepis na ten świat. Dorosłe dzieci mają żal, Że ktoś im tyle życia skradł"... Większości komentujących - tak myślę; że nauczyciele zrobili wam taką właśnie krzywdę....
~cmok przez papierek 28-04-2019 19:50
do: ~Bambo (23:42)
Gorzej Bambo, gorzej oni to dalej robią i to coraz bardziej w gorszym stylu , niż poprzednicy ! I to coraz bardziej bezwzględnie !
~Z. Michalski 27-04-2019 22:26
Banda darmo zjazdów praca po 30 godz tyg a kasa jak za 60 godz tyg teraz co dzieci mają cierpieć odrupki w wakacje??? Wyje c. Na zbity r j niech się przekwalifikuja jak im źle banda niedorozwojow doskonale wiedzieli za ile idą pracować teraz im niepasuje niech się bujaja pi pi pi pi pi pi pi pi pi pi pi.
~Żenada 28-04-2019 16:07
Co to znaczy że Miasto zorganizowało zajęcia w tych placówkach? Przecież nie zrobiło nic prócz wydania nakazu. Nie zapewniło ani środków finansowych, ani personalnych. Jakby pracownicy tych ośrodków nie mieli dzieci w wieku przedszkolnym. Też musieli iść na urlopy, brać swoje dzieci do pracy, wykonać swoją pracę i jeszcze w tym samym czasie robić warsztaty dla dzieci i nawet słowa dziękuję nikt nie usłyszał od prezydenta. Niezłe kłamstwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group