Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 7999
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Strach na wróble i szalona krowa, czyli kochajmy teatr

Środa, 25 marca 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:36
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Strach na wróble i szalona krowa, czyli kochajmy teatr
Fot. rylit
„Podróż Stracha na Wróble i Zwariowanej Krowy” to najnowsze przedstawienie najmłodszych aktorów Teatrzyku „Literka” z Młodzieżowego Domu Kultury „Jelonek” w Jeleniej Górze.

Pracownia teatralna w Młodzieżowym Domu Kultury skupiająca najmłodszych wychowanków tej placówki, prowadzona przez instruktora Krzysztofa Zwolińskiego stworzyła teatrzyk „Literka”.

I tak jak w szkole dzieci nauczyły się literek, tak w tej pracowni poznają teatr. Nie teoretycznie, ale praktycznie: dziewczęta i chłopcy pod okiem instruktora przygotowały dziesięciominutowy spektakl według własnego scenariusza „Podróż Stracha na Wróble i Zwariowanej Krowy”. Kostiumy pomogli wykonać rodzice i znajomi małych aktorów.

Premiera sztuki odbyła się wczoraj. Nie obyło się oczywiście bez tremy i przed przedstawieniem można było zobaczyć przyszłego gwiazdora sceny, wtulonego w ramiona mamy. – Boję się! – mówił. Przedstawienie udało się mimo bardzo młodego wieku czwórki odtwórców głównych ról: Antoniny Olszewskiej, Kacpra Dobrowolskiego, Pawła Olechowskiego i Adama Zwolińskiego. Wykonawców oklaskiwali rodzice i koledzy.
Chociaż nie wiadomo, czy któreś z dzieci kiedyś zostanie prawdziwym aktorem, to na pewno takie zabawy wychowają wielu przyszłych widzów i miłośników teatru.

Z kolei w najbliższy czwartek, o godz. 18.30, aktorzy nieco starsi wystąpią w poważniejszej sztuce prezentowanej przez Teatr „Metafora”. Tytuł przedstawienia mrozi krew w żyłach: „Śmierć w Teatrze”. Jak wypadnie? Poinformujemy na naszych łamach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group