Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7303
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Stop żywności genetycznie modyfikowanej

Poniedziałek, 19 kwietnia 2010, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Autor: Angela
REGION: Stop żywności genetycznie modyfikowanej
Fot. Organizator
Dziś rozpoczęła się ogólnopolska akcja informacyjno–szkoleniowa "Giną pszczoły – Stop GMO – czerwony autobus w drodze”! Autobusy wyposażone w sprzęt do wyświetlania filmów i prezentacji odwiedzą wsie, miasta i miasteczka, z których mieszkańcy będą zapraszani na wykłady i prelekcje. Dziś na trasie pojazdu są Gryfów Śląski, Lwówek Śląski oraz Płóczki Górne.

– Zdecydowaliśmy się na tę akcję z uwagi na kluczowe znaczenie problemu dla zdrowia Polaków, ochrony środowiska i konkurencyjności polskiego rolnictwa. To ostatnia chwila, aby działać, zanim wiosną nieświadomi zagrożeń rolnicy wysieją GMO na polskie pola – mówi Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.

Członkowie Koalicji Polska Wolna od GMO chcą doprowadzić do wprowadzenia natychmiastowego zakazu na uprawy genetycznie zmodyfikowanych ziemniaków amflora i kukurydzy mon 810 oraz odrzucenia nowej ustawy o GMO, która otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO.

- Ważą się losy polskiego tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa, naszej niezależności żywieniowej, zdrowia naszego i naszych dzieci. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować trasy – mówi Jadwiga Łopata, laureatka nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel).

Jutro czerwony autobus zatrzyma się w m.in. w Lubawce i Kamiennej Górze, w najbliższą środę (21.04) w Krzeszowie oraz w Mysłakowicach, gdzie w godzinach 11.00 – 13.00 odbędzie się konferencja prasowa przy ul. Sułkowskiego 1 (przy Zespole Szkół w Mysłakowicach).

Więcej informacji i szczegóły tras znajdują się na www.stop-gmo.info

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1206
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group