Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 6011
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stop! Na skrzyżowaniu ulic Norwida i Mickiewicza

Czwartek, 8 maja 2014, 7:36
Aktualizacja: Piątek, 9 maja 2014, 7:45
Autor: Angela
Jelenia Góra: Stop! Na skrzyżowaniu  ulic Norwida i Mickiewicza
Fot. Archiwum Jelonki.com
– Nie ma miesiąca, by w tym miejscu nie było wypadku czy kolizji. Ostatnie zdarzenie miało miejsce 1. maja – skarżą się okoliczni mieszkańcy. – Ewidentnie brakuje tu znaku stop od strony ul. Słowackiego – dodaje Krzysztof Langer. Dyrekcja zarządu dróg i mostów tłumaczy, że w tym miejscu stoi znak nakazujący ustąpienia pierwszeństwa, ale na prośbę mieszkańców zostanie zmieniony.

Po zderzeniu się dwóch aut na tym skrzyżowaniu 1 maja br. do szpitala trafiły trzy osoby. W wyniku zderzenia zostało uszkodzone ogrodzenie przedszkola. Podobnie, jak w połowie marca br., kiedy kierująca nissanem po zderzeniu z toyotą wjechała w ogrodzenie przedszkola. Na szczęście w tym czasie w przedszkolnym ogrodzie nikogo nie było. Latem jednak bawią się tam dzieci.

– Widoczność zasłaniają tu auta parkujące przy ulicy, dlatego konieczne jest ustawienie znaku zakazującego parkowania lub znaku stop dla osób wyjeżdżających z ulicy podporządkowanej – mówi Krzysztof Langer, mieszkający w pobliżu.

Dyrekcja zarządu dróg i mostów tłumaczy, że skrzyżowanie jest oznakowane poprawnie, a przyczyną wypadków czy kolizji jest nieuwaga i nieostrożność kierujących.

- Znak A7, czyli nakaz ustąpienia pierwszeństwa ma niemal takie samo znaczenie jak znak stop – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Kierowcy wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej muszą przed nim zwolnić i upewnić się, że nic nie jedzie drogą główną. Jeśli zdaniem mieszkańców znak „stop” może poprawić w tym miejscu bezpieczeństwo, to po konsultacji z policją, wymienimy znak A7 na „stop”. Nic się jednak nie zmieni, jeśli swojej czujności i ostrożności w tym miejscu nie zwiększą zmotoryzowani – dodaje wiceszef zarządu dróg i mostów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group