Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 2447
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stop na czerwonym

Środa, 27 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 września 2006, 9:11
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Stop na czerwonym
Fot. rylit
Będzie mniej wypadków na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Sobieszowskiej i Lubańskiej. Kończy się tam budowa sygnalizacji świetlnej.

To jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc w Cieplicach. Stłuczki zdarzają się tu bardzo często. Były też tragiczne wypadki. Latem w pobliżu zginął motocyklista.

Rozważano kilka rozwiązań poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. W planach była, między innymi, budowa ronda. Jednak Miejski Zarząd Dróg i Mostów zdecydował o instalacji sygnalizacji świetlnej.

Zdaniem Czesława Wandzela, dyrektora MZDiM, światła na pewno rozwiążą problem, a przede wszystkim zmuszą kierowców do wolniejszej i ostrożniejszej jazdy. Pomogą także pieszym, którzy w tym miejscu z duszą na ramieniu przechodzili na drugą stronę ulicy.

Remontowane są także światła na skrzyżowaniu Wolności z Marcinkowskiego. Tam kierowcy narzekają na utrudnienia w ruchu. To jedna z najstarszych sygnalizacji w Jeleniej Górze. Powstała przy poszerzaniu ulicy Wolności w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wymagała pilnej konserwacji i wymiany przestarzałych urządzeń.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group