Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 13 grudnia
Imieniny: Łucji, Otylii
Czytających: 13563
Zalogowanych: 89
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stop na czerwonym

Środa, 27 września 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 27 września 2006, 9:11
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Stop na czerwonym
Fot. rylit
Będzie mniej wypadków na skrzyżowaniu ulic Dworcowej, Sobieszowskiej i Lubańskiej. Kończy się tam budowa sygnalizacji świetlnej.

To jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc w Cieplicach. Stłuczki zdarzają się tu bardzo często. Były też tragiczne wypadki. Latem w pobliżu zginął motocyklista.

Rozważano kilka rozwiązań poprawy bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. W planach była, między innymi, budowa ronda. Jednak Miejski Zarząd Dróg i Mostów zdecydował o instalacji sygnalizacji świetlnej.

Zdaniem Czesława Wandzela, dyrektora MZDiM, światła na pewno rozwiążą problem, a przede wszystkim zmuszą kierowców do wolniejszej i ostrożniejszej jazdy. Pomogą także pieszym, którzy w tym miejscu z duszą na ramieniu przechodzili na drugą stronę ulicy.

Remontowane są także światła na skrzyżowaniu Wolności z Marcinkowskiego. Tam kierowcy narzekają na utrudnienia w ruchu. To jedna z najstarszych sygnalizacji w Jeleniej Górze. Powstała przy poszerzaniu ulicy Wolności w latach 70-tych ubiegłego wieku. Wymagała pilnej konserwacji i wymiany przestarzałych urządzeń.

Sonda

Czy parkujesz samochód pod domem/ blokiem czy w garażu?

Oddanych
głosów
815
Pod domem/blokiem na parkingu
58%
W garażu
34%
W inny sposób
8%
 
Głos ulicy
Lampa naftowa w domu
 
Warto wiedzieć
Fortuny robią wrażenie. Oto najbogatsi Polacy ostatnich lat
 
Rozmowy Jelonki
Odczarować śmierć
 
Aktualności
Świąteczne tłumy na Placu Ratuszowym
 
Aktualności
„Paczka dla Seniora 2025: strażacy przekazali pomoc potrzebującym
 
Aktualności
Powiat karkonoski dziękuje swoim zasłużonym
 
Jelonka wczoraj
Za kratkami fajnie nie było
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group