Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 11735
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stop marginalizacji średnich miast

Poniedziałek, 7 października 2019, 7:10
Aktualizacja: Środa, 9 października 2019, 8:20
Autor: WAC
Jelenia Góra: Stop marginalizacji średnich miast
Fot. WAC
Przed zaplanowanymi na 13 października wyborami do Sejmu i Senatu, Jelenią Górę odwiedził wczoraj (6.10) szef sztabu wyborczego Lewicy, lider Wiosny Robert Biedroń.

Podczas krótkiej konferencji prasowej na Placu Ratuszowym polityk przedstawił założenia „Paktu dla małych i średnich miast”. Wprowadzenie ich w życie zdaniem Lewicy ma zapobiec ich marginalizacji.

Od wczoraj rozmawiamy z mieszkańcami miast i miasteczek na Dolnym Śląsku nie tylko o tym co ich boli, ale przede wszystkim jak to naprawić - mówi R. Biedroń. - Dla nas miasta małe i średniej wielkości są pewnym symbolem wykluczenia, marginalizacji, utraty pewnego statusu. Wszystkie tego typu miasta kurczą się jeśli chodzi o liczbę mieszkańców, a na to są realne rozwiązania. Między innymi budowa tanich mieszkań, ale nie tych oferowanych przez deweloperów na kredyt, bo w takich miastach jak Jelenia Góra czy Słupsk trudno jest znaleźć dobrze płatną pracę. Tu jest potrzebna interwencja państwa, które musi wspierać dobrych samorządowców w budowie mieszkań na wynajem, gdzie cena najmu nie może przekraczać 20 złotych miesięcznie za metr kwadratowy, z możliwością wykupu takiego mieszkania. Kolejnym elementem jest dostęp do dobrej kultury. Jesteśmy także za dezaglomerowaniem, gdyż wszystkie instytucje państwowych, poza kilkoma wyjątkami mieści się w Warszawie. Tak nie może być bo w ten sposób nie mamy zrównoważonego rozwoju całego kraju. Nie ma żadnego powodu, żeby Jelenia Góra nie miałby mieć jednego z takich urzędów. To podnosi prestiż takich miast, to sprawia że ludzie czuja dumę z miejsca zamieszkania i przynosi nowe miejsca pracy. No i jeszcze rzecz bardzo przyziemna czyli budowa żłobków i przedszkoli. W Polsce władza po 1989 roku miała manierę budowy kościołów i pomników i to musi się zmienić.

Organizatorem spotkania z R. Biedroniem był jeleniogórski kandydat na posła z list Lewicy, reprezentujący Wiosnę Robert Obaz.

Oprócz kampanii billboardowej, w którą wszyscy w naszym sztabie się włączyliśmy, ja swoja kampanię prowadzę w ten sposób że staram się być wśród ludzi na ulicach miast, miasteczek - mówi R. Obaz. - Rozdajemy też nasze gazetki i ulotki. Jestem przekonany, że w naszym okręgu Lewica zdobędzie co najmniej dwa mandaty

Twoja reakcja na artykuł?

29
41%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
7%
Nudzi
2
3%
Smuci
4
6%
Złości
31
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
2222
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
8%
Konfederacje
11%
Lewice
8%
PiS
25%
PO
34%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Czy popieramy protesty rolników?
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Pierwsze zdjęcie zrobiłem poczciwą Smieną
 
Aktualności
Na razie szaro, może będzie kolorowo
 
112
Wypiła pół whisky i wsiadła za kółko
 
Turystyka
Kluski karkonoskie za 43 zł
 
Aktualności
Nowy dyrektor Książnicy Karkonoskiej
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group