Wtorek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5788
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Stop demoralizacji wśród młodzieży

Czwartek, 19 czerwca 2008, 8:36
Aktualizacja: 8:39
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Stop demoralizacji wśród młodzieży
Fot. KMP
Nocny nalot na lokale i ulice przeprowadzili ostatnio policjanci. Cel: ograniczenie patologii i sprzedawania alkoholu nieletnim a także zażywania przez młodzież środków psychoaktywnych. Podczas wakacji takie kontrole będą znacznie częstsze.

Choć zabronione jest sprzedawanie i podawanie alkoholu osobom do 18 roku życia, zakaz ten jest często bagatelizowany. Ponadto spożywanie alkoholu i zażywanie środków psychoaktywnych przez dzieci i młodzież bardzo często wpływa na postępujące zdemoralizowanie i popełnianie przez nich przestępstw – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Działania prowadzono w okolicach jeleniogórskich dyskotek i lokali gastronomicznych. Policjanci wylegitymowali 11 osób, w tym 5 nieletnich. Najwięcej „podejrzanych” osób kręciło się przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Wylegitymowani nieletni przebywali w porze nocnej poza miejscem zamieszkania bez opieki dorosłych.

Młodzież została odwieziona do domu i przekazana opiekunom. W ramach realizacji zadań policjanci zatrzymali 2 nieletnich sprawców czynów karalnych, a jeden nieletni był pijany. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,14 promila. Policjanci nie zatrzymali nieletnich posiadających środki odurzające. – Tego typu działania prewencyjne będą prowadzone cyklicznie – przestrzega policja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
686
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Nie mówią po polsku
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group