Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 8960
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Stop agresji – bezpieczna szkoła” – debata społeczna

Sobota, 11 października 2014, 8:47
Aktualizacja: 0:45
Autor: Org
Jelenia Góra: „Stop agresji – bezpieczna szkoła” – debata społeczna
Fot. Organizatorzy
W Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze odbyła w czwartek (9.10.) debata społeczna pn. „Stop agresji – bezpieczna szkoła”. Organizatorem spotkania była Policja Jeleniogórska, Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wydział Oświaty Urzędu Miasta . Udział w debacie wzięło około 60 osób.

W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkół, pedagodzy, dzielnicowi, policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii oraz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, przedstawiciele Ośrodka Interwencji Kryzysowej, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych , Monaru, Poradni Leczenia Uzależnień Szpitala MSW w Jeleniej Górze, a także urzędu miasta. Przybyłych na debatę przywitał Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Jeleniej Górze mł. insp. Piotr Wałczyk oraz Zastępca Prezydenta – Jerzy Łużniak.

Debata rozpoczęła się prezentacją dotyczącą realizowanych w szkołach przez policję programów prewencyjnych, którą omówiła st.asp. Danuta Razmysłowicz oraz podinsp. Tomasz Szczurowski - naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, następnie dyrektor Gimnazjum nr 4 Beata Toczek omówiła rolę i działanie ośrodka kuratorskiego przy szkole, którą kieruje. asp. Alicja Baranowska z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze omówiła odpowiedzialność karną nieletnich oraz bieżącą współpracę ze szkołami.
Kolejną osobą , która zabrała głos była kierownik Poradni Leczenia Uzależnień przy Szpitalu MSW w Jeleniej Górze Bogumiła Błaszczyk i poinformowała o nowym programie wspierania rodzin, terapeutka z Monaru zwróciła uwagę na związek pomiędzy agresją a zażywaniem przez młodzież substancji psychoaktywnych. Na koniec głos zabrał Grzegorz Rybarczyk z jeleniogórskiej Straży Miejskiej i krótko scharakteryzował podejmowane na rzecz bezpieczeństwa w szkołach wspólne działania Policji i Straży Miejskiej.

- Debata zakończyła się dyskusją. Uczestnicy poruszyli najbardziej nurtujące ich sprawy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w szkołach i domach. Wszyscy zgodzili się co do tego, że bezpieczna szkoła to taka, która nie ukrywa problemów, tylko reaguje i je rozwiązuje – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
261
Coraz lepiej
25%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
36%
Nie najlepiej
13%
Wciąż fatalnie
26%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group